iasak
04.02.15,12:05
Prosim Vas nevedel som ako spravne nazvat nazov otazky

Neviete prosim Vas poradit ako nastavit, ked zacnem pisat do kolonky Firma,aby sa kolonka Adresa neposuvala?Prikladam aj dokument, dakujem za rady.
karakul
04.02.15,11:18
... nepoužívaj medzerník ale zarážky tabulátora medzi slovami.
iasak
04.02.15,11:28
Velmi nechapem, ved ked to nastavim tabulatorom, tak sa dalsia kolonka tak ci tak posunei v zavislosti od dlzky slova, ktore sa bude pisat do kolonky
misoft
04.02.15,11:48
karakul
04.02.15,11:51
... ak chceš lepšie riešenie, vytvor si formulár vo worde.
iasak
04.02.15,11:58
Dakujem je to moznost teda, dokonca je potrebne povolenia tejto funkcie aj na dalsom PC, kde sa bude dokument vypisovat ale neviem ci to bude pre ludi co to budu vypisovat pohodlne, nie je to moj dokument, ja som myslel ze sa to nejakym zamknutim zarazky urobit
misoft
04.02.15,12:06
Chobot
04.02.15,13:49
Tvorca dokumentu by sa mal naučiť aj trochu pokročilejšiu úroveň formátovania. TO, čo potrebuješ, sa dá spraviť viacerými spôsobmi, napr. tabelátormi. Ale nie tak, ako to bolo urobené v tvojom dokumente (nestačí len trikrát ťuknúť na tlačítko Tab, ale treba tie zarážky aj nastaviť!!!).

Inou možnosťou je vložiť tabuľku a dať neviditeľné čiary.

Pripájam 2 súbory ako vzor.

Ak budem mať večer čas, tak ti spravím aj vzor formulára, to by bolo pre tento účel najlepšie.

DOpĺňam ďalšie možnosti dokumentu - doplňovanie do formulára.

Pripojil som ešte 2 dokumenty, v jednom sú viditeľné polia formulára, kam sa dopĺňajú údaje, ale to zvýraznenie sa dá vypnúť (viď formulár bez vyznačenia). Užívateľ môže písať len do týchto polí. Ak je text dlhý, tak sa ale ďalší údaj posunie, možno aj to by sa dalo ukotviť napevno.
iasak
04.02.15,14:47
Dobre, každopádne Vám ďakujem za Váš čas
Chobot
05.02.15,08:20
Pridal som ďalšie varianty riešenia.