Marius1234567
04.02.15,15:01
Neviem ako sa mi podarilo to zaheslovat. Mozno kopirovanim dat zo zaheslovaneho dokumentu ked som vytvaral novy (resp. prerabal stary). Aj ked je pravda ze myslim ze cely zaheslovany nebol -iba agenda.
marjankaj
04.02.15,14:07
No veď zadaj heslo.
Marius1234567
04.02.15,14:15
ved to je ten problem :) Heslo neviem. Nebol zaheslovany ani ten povodny s ktoreho som kopiroval. Len ked som presuval riadky agendy tak sa ma to pytalo nejake hlasky typu "ci chcem editovat zabezpecene riadky", alebo take nieco. Proste ulozil som moju pracu a ked som to chcel otvorit po nejakom case tak uz to neslo a pytal odo mna heslo pre odomknutie... Haluz. este sa mi to nestalo....
bonam
04.02.15,14:37
som sa tak dobre dávno nezasmial
Kabaka123
04.02.15,19:11
Toto som vygooglila.

Funguje to za predpokladu, že dokument sa dá otvoriť a je potrebné len odstrániť zámok, ide o zrušenie zabezpečenia dokumentu, nie o zrušenie hesla potrebného pri otvorení. To znamená, že dokument sa dá otvoriť, ale nedá sa editovať.

http://www.blog4all.sk/blog/ako-zrusit-zabezpecenie-dokumentu-vo-worde
http://www.blog4all.sk/blog/ako-zrusit-zabezpecenie-dokumentu-a-povolit-upravy-vo-worde-2003-2007-2010/

Ak potrebujete upraviť nejaký zamknutý dokument, tlačivo… tu máte návod ako zrušiť zabezpečenie dokumentu, bez potreby nejakých ďalších programov.

Otvorte zabezpečený súbor vo worde a stlačte ALT+SHIFT+F11, stlačte CTRL+F, do vyhľadávania napíšte password a vymažte tieto dva riadky, ako to vidíte na obrázku

alebo v tomto riadku:

namiesto tohto “hesla” napíšte: 00000000

Teraz môžete robiť s dokumentom čo chcete. Ak ste nevymazali tie riadky, ale zmenili heslo na nuly, tak kliknite vo worde na nástroje – zrušiť zabezpečenie dokumentu. Heslo už od vás pýtať nebude.

Prvý link a tento popísaný postup platí pre office 2003.
Druhý link pre ostatné vymenované offices.
Chobot
05.02.15,06:55
Čo to znamená, že je zaheslovaný? Že keď ho otváraš, tak si na otvorenie pýta heslo? Alebo ho otvoríš a potom sa nedá upravovať text? Lebo to je zásadný rozdiel.

Nemyslím, že sa dá dokument náhodne zaheslovať pre otvorenie. To by si musel pri ukladaní nastaviť heslo a dokonca 2x.

Alebo pripoj ten dokument sem, nech vidím, čo s ním vlastne máš. Existujú programy na prelomenie hesiel, ale záleží od toho, aké silné heslo tam je. Ak je to do 5 znakov, tak to otvorím za pár minút. Ak je to 10 znakov, môže to trvať aj týždeň.
Kabaka123
05.02.15,14:52
presne tak