jslancik
04.02.15,15:47
Nie je mi jasné, prečo po ukončení zmluvného vzťahu (skončení trvania zmluvy alebo uplynutí výpovednej doby), je také ťažké dostať preč nájomcu. Odhliadnuc od nariadenia súdu.
Ten byt je predsa môj, mám právo na jeho užívanie. Bývalý nájomca nemá k nemu žiadny právny vzťah. Môžem sa tam teda nasťahovať a terorizovať ho. Nemôže mi nič, bývať tam môžem, a on tam nemá žiadne práva. Ak zavolá políciu, JA môžem tvrdiť, že som doma a on obťažuje mňa. Alebo je to inak?
Jediný problém môže byť, ak vymenia zámku na dverách, ale veď niekedy tie dvere musia otvoriť. A potom by bol len teror...
Iný prípad: posledný deň trvania zmluvy/výpovednej lehoty prídem s niekým ako svedkom, viac či menej násilne ich dostanem z bytu. Svedkovia budú tvrdiť, že sa normálne odsťahovali, nájomcovia budú tvrdiť, že boli vysťahovaní. Čo na to súd?
Po tretie: čo znamená odsek príslušného zákona hovoriaci o "zabezpečení bývania či ubytovania". To by musel prenajímateľ aj platiť, či iba zariadiť? Dá sa tým rozumieť napr. zabezpečenie izby v ubytovni, penzióne...?
Otázka je teoretická, našťastie. Podnet vyšiel z toho, že v inzerátoch ponúkanúcich bývanie sa objavuje klauzula "bez detí". Vraj kvôli tomu, že na vysťahovanie rodiny s maloletými je ťažké zohnať súdny príkaz.
buchač
04.02.15,15:24
Môžem sa tam teda nasťahovať a terorizovať ho.
Jediný problém môže byť, ak vymenia zámku na dverách..

No problém, na každý zámok existuje kľúč.
Osobne by som ani tak nerobil teror...rovno vydrbal na ulicu osoby a aj veci...

=======================================
Na otázku


Prečo je ťažké vysťahovať nájomcu z bytu?

by sa dalo odpovedať otázkou :

Prečo máme na Slovensku také nedokonalé zákony ???
dmc
04.02.15,18:30
Je to preto ze zakon viac ochranuje neplatica, alebo byvaleho najomnika bez platneho titulu na najom ako majitela bytu.................. lebo Slovensko. Ani zakon o kratkodobom najme toho vela nevyriesil. Z osobnych skusenosti - pokial si nepomozes sam - stat ti nepomoze. (......a potom pride novinar ktory potrebuje nieco do TV vysielania a prezentuje ta ako HAJZLA- co vyhadzuje chudaka z bytu)
misoft
04.02.15,18:36
Ja len tak trochu dodoám - na Slovensku je vo VŠETKOM chránený ten, ktorý niečo pácha, ako ten, ktorý je poškodený. Či sa jedná o majiteľov/prenajímateľov vs. nájomníci, tak okradnutí/zbití/ošmeknutí vs. zlodeji/násilníci-vrahovia/šmejdi....
A to vďaka "dokonalým" zákonom SR (a vďaka aj zákonodárcom a aj AI!).
jslancik
05.02.15,12:02
nie je také jednoduché vyhodiť na ulicu. Aj keď neviem, ako by dopadol súdny proces, keby sa tak jednoducho stalo.
jslancik
05.02.15,12:03
nedávno som zachytil kdesi správu, že niekto demontoval vo svojom byte okná, a (ne)nájomníci chudáci museli mrznúť :D
dmc
05.02.15,12:50
http://www.sme.sk/c/7565084/majitel-chce-vyhnat-najomnikov-zobral-okna-a-dvere.html tu vsak pravedpodobne nejde o neplaticov a ani o skoncenie doby najmu
jslancik
05.02.15,13:01
hej, to bolo ono. majiteľka byt predala aj s nájomníkmi. Teda nájomníci nemajú platnú zmluvu s aktuálnym majiteľom. A predpokladám, že majiteľ si splnil elementárnu vec - poslal im výpoveď.
buchač
05.02.15,13:23
Jednoducho vydrbeš.

Súdny proces by ma už nejak netankoval.
Súd by ma z môjho bytu vyhodiť nemohol...

...a tým vyhodivším že by som mal nájsť náhradné bývanie ???
Času by bolo dosť...