pepo59
04.02.15,19:02
Zamestnávateľ mi v roku 2014 neoprávnene vyplatil daňový bonus .Mám dve deti.Syn zmaturoval v máji a v septembri sa zamestnal.Dcéra pokračuje v štúdiu.Zamestnávateľ mi vyplatil daňový bonus na syna ešte aj za september a október napriek tomu ,že som ho upozornil ,že syn zmaturoval.Odovzdal som mu iba potvrdenie o návšteve školy za dcéru.Dohodli sme sa vtedy tak ,že mi nevyplatia za dva mesiace daňový bonus na dcéru aby sa suma daňového bonusu vyrovnala.Nestalo sa tak a daňový bonus mi bol vyplatený.Budem si teraz sám robiť daňové priznanie a na potvrdení o výške mzdy mám uvedený aj daňový bonus,ktorý mi bol vyplatený neoprávnene.Aký to bude mať vplyv na daňové priznanie?
veronikasad
04.02.15,18:45
Neoprávnene vyplatený DB si vysporiadaš v DP, uvedieš v ňom správnu sumu nároku a sumu vyplateného DB zamestnávatelom, vznikne nedoplatok, ktorý započítaš s prípadnom preplatkom dane.

Možno štruktúra DP je nastavená tak, že DB budeš musieť uhradiť a celý preplatok dane ti vrátia (neskúšala som podobný prípad), postupuj presne podľa súčtových riadkov, uvedených v DP.
pepo59
09.02.15,14:50
musí sa podať daňové priznanie iba na originálnom tlačive/zelené/alebo si ho stačí vyplniť v programe Daňové priznanie zo stránky firmy Kros a vytlačiť na obyčajný papier?
Tweety
09.02.15,14:54
Môžeš priamo na tom krosáckom.