evitka
09.05.06,18:09
Na začiatok Vás chcem upozorniť, že som začínajúci podnikateľ tak to berte s rezervou.No konečne sa mi podarilo dostať sa k tomu ako napísať otázku. Prosím o radu ako účtovať v peňažnom denníku, keď výpisy z BÚ dostávam štvrťročne. Príjmy a výdaje som zapisovala od januára do marca priebežne podľa dátumu a zrazu mi prišiel výpis z BÚ a teraz neviem či ho musím celý prepísať alebo položky z výpisu vpísať do denníka v apríli. Dúfam, že ste ma pochopili. POMÓÓÓC!!!!!!!
emily
09.05.06,16:14
Na začiatok Vás chcem upozorniť, že som začínajúci podnikateľ tak to berte s rezervou.No konečne sa mi podarilo dostať sa k tomu ako napísať otázku(po týždni). Prosím o radu ako účtovať v peňažnom denníku, keď výpisy z BÚ dostávam štvrťročne. Príjmy a výdaje som zapisovala od januára do marca priebežne podľa dátumu a zrazu mi prišiel výpis z BÚ a teraz neviem či ho musím celý prepísať alebo položky z výpisu vpísať do denníka v apríli. Dúfam, že ste ma pochopili. POMÓÓÓC!!!!!!!
Podarilo sa Ti sice dať otázku, ale nie celkom správne. Lebo nie je v téme, kam patrí. Stále si musíš kliknúť na tému do ktorej otázka patrí a potom sa Ti hore vľavo objaví tlačítko nová téma. Stlačíš a píšeš otázku. Medzitým, kým som napísala odpoveď asi Richard prehodil otázku tam, kam patrí :)

Na výpise predpokladám máš dátumy, kedy boli operácie vykonané a podľa týchto dátumov, si to dávaj do denníka.
ondrejvla
09.05.06,17:01
No ale to je už tretí krát zadaná tá istá otázka od toho istého zadávateľa. Možno o hodinu bude na celej strane, treba vydržať...
Melnick
09.05.06,17:11
Na začiatok Vás chcem upozorniť, že som začínajúci podnikateľ tak to berte s rezervou.No konečne sa mi podarilo dostať sa k tomu ako napísať otázku. Prosím o radu ako účtovať v peňažnom denníku, keď výpisy z BÚ dostávam štvrťročne. Príjmy a výdaje som zapisovala od januára do marca priebežne podľa dátumu a zrazu mi prišiel výpis z BÚ a teraz neviem či ho musím celý prepísať alebo položky z výpisu vpísať do denníka v apríli. Dúfam, že ste ma pochopili. POMÓÓÓC!!!!!!!

Evitka ,ak PD spracovávaš na nejakom účt.programe, nie je problém
po zaúčtovaní BV cez filter upraviť PD tak,že dátumy Ti pôjdu
pekne za sebou.:)
evitka
09.05.06,18:07
Dakujem za odpovede do PD si zapisujem ručne a aj príjmové a výdavkové doklady mám už očíslované takže to musím celé prepísať no ale som sa aspoň poučila. Źelám pekný večer:)
Marianna01
09.05.06,18:36
Dakujem za odpovede do PD si zapisujem ručne a aj príjmové a výdavkové doklady mám už očíslované takže to musím celé prepísať no ale som sa aspoň poučila. Źelám pekný večer:)

Ručne??? :eek: To ešte sa oplatí? Veď keď toho nemáš veľa, stiahni si demoverziu nejakého softvéru a budeš to mať zadarmo na PC s menšou možnosťou omylu a prepisovania...
Marína
09.05.06,19:36
No ale to je už tretí krát zadaná tá istá otázka od toho istého zadávateľa. Možno o hodinu bude na celej strane, treba vydržať... mimotemy evitka, už neviem ako mám postupovať a ako Ti vysvetliť čo a ako na Porade. Zadala si 3x tú istú tému. Prvú som z PoradaBlog-odborné články presunula do Jednoduchého účtovníctva a napísala Ti siahodlhú SS, ako máš zadávať tému. Pripojila som Ti link-y na Tvoju tému, na Návod(FAQ), aby si si ho najprv prečítala a výsledok?! Zopakovala si to isté a dokonca 2x a znova do PoradaBlog-odborné články. Vymazávam ich. Čítala si moju SS?(SS=súkromné správy). Nájdeš ich vpravo úplne hore. Klikni na ten nadpis a prečítaj čo Ti píšem. Prosííím.