7m7
04.02.15,21:30
Zdravym mam tlaciaren HP desing jet 2050 pouzivam farby HP 301 pred nedavnom mi dosla cierna farba tak som si kupil napln do tlaciarne a sam si ju naplnil podla pokynov.Vlozil som ju naspat ale na tlaciarni stale bliká ze chyba cierna farba a tak isto ked chcem nieco vytlacit tak to nejde.Ale ked chcem nieco prekopirovat tak to ide uplne v pohode vtedy vsetko v poriadku.Poprosil by som o niaku radu ako to vyriesit.Dakujem
misoft
05.02.15,06:28
Tlačiareň sa zobrazí v zozname zariadení v PC? Ak nie - nie je väzba.
Mimochodom i plniť náplne treba vedieť. Terajšie zariadenia sú "citlivé" na takéto postupy. Stačí, aby bol nedostatočný podtlak v cartridgi, aby boli trochu zanesené kontaktné plochy a je problém.
Mimochodom: takéto veci by ti za pár € urobili v mnohých servisoch a predajniach, kde predávajú komponenty do tlačiarni (nie v obchodných reťazcoch!).
Cena u čiernych sa pohybuje od 8 do 10€ - a v tom je naplnenie, prečistenie, odskúšanie.
A na okraj: náplň 301 - cena cca 14-16€ za originál!
miselito
18.03.15,12:32
Jednoznacne kup original. Ja som sa tiez snazil "usetrit" ale ta tlac nikdy nebola ako s original naplnou .
amoo
20.03.15,08:32
preštuduj si aj vlákno Prečo mi vyteká farba v tlačiarni? z 2.1.2015

Možno ti pomôže tato rada:
1, Pri začatí tlače kým sú kartiče ešte v zaparkovanom stave urobí tlačiareň prečistenie dýz. tak vznika ten kopček - zaschnutá farba, je to OK
2, ak si plníš kartriče sám po naplnení atramentu nutné odsať vzduch pri uzavretom plniacom al. odvzdušňovaciom otvore podľa typu, aby vznikol čiastočný podtlak - vákum, ten zabraní zbytočnému vytekaniu atramentu cez trysky tlač. hlavy
Ak nemáš originálnu zátku, vzduchotesne to prelep kvalitnou PVC kanc. páskou.
3, Tie vankúšiky vyčisť od hrubého znečistenia, prípadne vyper niekde v starej nádobe al. vymeň- vystrihni z molitanu ap.
4, Ak si to vieš urobiť sám vieš 1 kartrič plniť 2-3r. min 10x
farbu si kúp na nete za pár šupov balenia 1L.
Plnenie: zober kartrič a pod tečúcou vodou vystriekaj trysky,
pripadne jemnučkým štetcom č 8. na vodové farby zastrihnutým na konci do rovna jemnučko ich očisti pozor aby si ich nezapchal
Otvor čierny kartrič, naplň atramentom na cca 80% striekačkou z tupou ihlou aby si neprepichol vnútorný baloník - to podľa typu tlačiarne.
(čierny môže mať PVC balónik - far. vnútro špongia tam sa použije ostra ihla zapichne a plní)
Po naplnení zatvor vzduchotesne plniaci otvor.
Kartrič drž v polohe ako je v tlačiarni a odsaj striekačkou pomocou prípravku (alebo si ho výrob) vytiahni vzduch aj z atramentom z kartriča aspoň 15% potom znovu pod tečúcou vodou vystriekaj trysky, pripadne jemným štetcom
pečiatkuj hlavu na jemnej servítke preloženej na hrubšie aspoň 4servitky na sebe
až kým nepečiatkujú všetky trysky, (pripadne opakuj odsatie,,,)
a utri aj kontakty a teleso kartr. a skus tlač, prípadne zopakuj odsatie a pečiatkovanie ktoré slúži aj ako kontrola funkčnosti dýz
Dajú sa rozchodiť aj staršie nepoužívané kartriče