Ipiko
05.02.15,10:38
Zdravím zakladám živnosť a idem si aj zaloziť podnikateľský účet v banke. Rozmýšlam medzi Tatra Bankou a Slovenskou Sporitelnou.

A aj preto by som rád vedel, kde máte založený podnikateľský účet a ako ste s ním spokojný? Ak ste spokojný, tak prečo? A ak nie ste spokojný, tak prečo nie? A ak nie ste spokojný aku dalšiu banku by ste si vybrali a prečo?

Bol by som rád ak by ste sa zapojili do debaty, mne a verím, že dalším začínajúcim podnikateľom to pomôže. A tiež to može pomôc zabehnutým podnikateľom pokial nie sú spokojný so svojim terajšim účtom.
avalik
05.02.15,09:44
Tatra banka mi vyhovuje.
Len jednu výhradu mám, že sa neviem prihlásiť samostatne na súkromný účet a samostatne na firemný účet - často sa mi stáva, že mojou nepozornosťou firemné veci uhradím zo súkromného účtu a naopak.
BXLmiami
05.02.15,10:42
Tak s týmto plne súhlasím,Tatra banka vyhovuje,ale každú chvíľu skočí súkromný učet miesto podnikateľského a naopak.Inak v poriadku.
vojo
05.02.15,18:31
Pouzivame Fio banku. Jednoduche zalozenie, bez poplatkov vedenie uctu a prevody bez poplatku. Zalezi ci sa nachadza pobocka v mieste kde sa podnika koli vkladom a vyberom ale pokial chdia financie od klientov tak ani pobocku netreba. Jeden mesacny vyber z akehokolvek bankomatu zdrarma az do vysky 2000€. Platobna bezkontaktna master card. Jednoduchy IB a aj prakticky mobilny banking.
Cecilia
05.02.15,18:38
podobne aj mBank
canbo
05.02.15,18:44
Tatra banka - najdrahšie vedenie účtu, min. informovanosť - iba ak z reklamy, nie z banky.
SlSp - nedá sa kompletne spravovať z domu bez občasných návštev pobočiek, a nie za malú cenu.
fortunka
05.02.15,18:45
No ja momentalne uctujem tatru, mbank, sberbank a vub... vub a tatra su taky standard v pohode, vypisy, uhrady atd ok... treba si len poplatky skontrolovat (vub nam cennik prisposobila, tatrabanka je velmi draha a info ziadne.. proste nastavia a hotovo...)
mbank je super, jednoduche vypisy, jednoducha obsluha a zadarmo, sberbank internet banking ok, ale vypisy su hrozne (mam ich od novembra a do teraz nechapem...)

este pripisem, SLSP som davnejsie nevidela, ale mne sa zdali niektore poplatky vysoke.. zasielanie vypisu a pod.
Ipiko
06.02.15,10:56
No Ďakujem za reakcie. Samozrejme nemusíte sa vyjadriť len k Tatra Banke alebo SLSP (canbo). Ale inak som rád, za reakcie a dúfam, že ďalšie pribudnú.

A pozeram, že aj tá mBank je zaujimavá, to som veru nečakal. Idem sa teda na ňu pozriem. :)
Cecilia
06.02.15,11:14
pozri si aj FIO banku, tiež odporúčam, používam.
Ipiko
06.02.15,11:35
FIO som už tiež pozeral ale neviem, či sa mi chce ísť až do trnavy z Piešťan.
Ing. Ľubomír Janoška
06.02.15,11:51
FIO odporúčam aj ja. Na pobočku som išiel iba raz kvôli založeniu, odvtedy robím všetko cez internetbanking. S jednou výnimkou - aktivovať kartu bolo treba v bankomate. Oproti TB vidím drobnú nevyýhodu v pomalších transakciách, ale stojí to za tie peniaze.