yuri41
05.02.15,12:18

Po výmene okien za plastové a zamurovaní balkónových dverí plynosilikát. tvárnicami na lepidle, doplnení tepel. izoláciou- fas. polystyr., sieťkou s lepidlom. Pôvodné murivo je tiež s plynosilikátu na maltu. Po začiatku vykurovania sa po čase vytvorili na omietke vlhké škvrny v mieste nového muriva s pôvodným , po celej výške vymenených dverí. Mal by to byť tepelný mostík ? Ten by mal byť z vnútra - či ? Poraďte prosím čo s tým urobiť, kým budem robiť konečnú úpravu - farba , alebo štruktúrová omietka , to prekryjú ? Ďakujem vopred!! http://www.porada.sk/images/smilies/confused.gif" border="0" alt="" title="Confused" smilieid="10" class="inlineimg">

lapejko
08.02.15,20:00
foto?
Mám obavu, že to vyrieši iba zateplenie, pravdepodobne už pri murovaní vznikli príliš veľké škáry vyplnené cementovým lepidlom/maltou, ktoré spôsobujú tepelný most, ten tam je očividný...pomohlo by foto hrubej steny pred omietnutím.
Minule na školení Ytongu technici prezentovali práve takéto fotky, sondy ukázali príliš hrubú vrstvu lepidla, ktorá bola naťahovaná na tvárnice priečne, nie pozdĺžne ako je oficiálny postup, vznikli takto priame vzduchové kanáliky medzi exteriérom a interiérom...
bezelt
10.02.15,17:24
Doporučujem termovízne meranie ale kvalitné
yuri41
15.02.15,06:50
netreba kameru , ale poradiť , ako to napraviť - teda spôsob nápravy - vďaka
buchač
15.02.15,07:53
Poraďte prosím čo s tým urobiť, kým budem robiť konečnú úpravu....
http://www.porada.sk/t259195-vlhkost-na-omietke-v-zime.html


netreba kameru , ale poradiť , ako to napraviť - teda spôsob nápravy - vďaka
Poniektoré práce sa svojpomocne predsa nerobia...viac dojesexuješ ako opravíš...v konečnom dôsledku to aj tak vyzerá-robota o ničom za vyššie náklady...
Zavolaj majstra a máš pokoj.
yuri41
17.02.15,07:27
ďakujem za odpoveď,áno , ved som to dal majstrovi, ktorý to robí, len som pri tom nebol, ked robil vymurovanie, až po omietnutí, a teraz toto, tak sa preto pýtam, aby som to nezopakoval, ked mu to dám opraviť, aby som zhruba vedel či to robí správne a aby som sa tu znova neotravoval . Vyzerá to tak, že špára nie je vyplnená plnivom, ale len prekrytá lepidlom. Tento nový spôsob so dieťkou asi majster podhodnotil, a neviem či sa dá tá sieťka prerezať a špára vyplniť napr. penou a zaomietnuť- Ďakujem.-
Liduse25
24.02.15,13:38
Bol som s rovnaký problém. Nakoniec som kúpil novú

pvc a izolácie je v poriadku.
Chobot
24.02.15,13:46
Lidusa, 3 príspevky a všetko reklama na výrobcu plast. okien.

Myslíš, že sme padnutí na hlavu, že nevidíme reklamu? Odkaz na firmu mažem, ešte jeden príspevok s reklamou a dám ťa vylúčiť.
dmc
24.02.15,17:58
Pokiaľ ti to zateplovali takýmto spôsobom ako je na priloženej fotke, tak máš problém. V niektorých miestach sú fugy, ktoré sa dajú merať v cm.Netvrdim ze to tak aj v tvojom prípade len chcem ukazat, ako dokázal zatepliť "zateplovač" a pýtal za to aj peniaze (u suseda na dome) - keby to bolo moje, asi by som mu dolámal ruky aby to nemohol nikomu zopakovat.
marleau
24.02.15,19:55
Ako má niekto poradiť, keď nepozná presnú príčinu? Ako? Ako? Akooooooooooo??????????????????????