katarisma
05.02.15,12:27
dobrý deň, pri kontrole učtovníctva za rok 2014 som zistila, že v starých KV su nejaké chyby. V jednom mi hodilo zle DIČ dodavateľa a v ďalšom prípade som dobropis nahrala ako normálnu prijatú faktúru. Nevšimla som si, že je to dobropis, pretože je s kladným znamienkom (!!! chyba dodavateľa). potrebujem teda opraviť KV, keď stojím v MRP na KV konkrétneho mesiaca a dám funkcie, nahodím mi dodatočné KV, za prvé nedá sa tam zmeniť rok z 2015 na 2014, za druhé ku všetkým fa mi nahodí kod 1 a chyby, ktoré už mám opravené tam neberie.všetko je ako predtým, akurát že pri každej položke je aj kód 1.


Nestretol sa niekto s podobnou situáciou??prečo ma MRP nepustí opraviť rok dodatočného KV z minuého roka? Kd vytvorím nove KV, tak tam opravene chyby zaznamena, ale neda sa tam oznacit kod opravy..


a ešte podotázka: keďže dobropis sa zmenil na minus DPH, treba podavat aj dodatočne danove priznanie?? ako je to s opravou DIČ??


ĎAKUJEM!!
books
05.02.15,12:00
Dobrý deň,
ak je to MRP pod win, treba si opraviť DIČ, všetky zlé faktúry a potom sa nastaviť na ten KV, ktorý idete opraviť a na pravej strane je napísané "funkcie", kliknúť na to a spraví Vám dodatočný KV, ktorý odošlete. Nezľaknite sa, že Vám načíta všetky doklady, ale na finančnú správu Vám zoberie iba opravené doklady (volala som do MRP).
Martina046
09.02.15,19:49
a ked podavam dodatocny s tym, ze tam nejaka faktura chyba? tiez kliknem na povodny a pridam tam tu jednu fakturu?
books
10.02.15,06:32
Najskôr ju musíte zaúčtovať a potom spraviť to, čo som vyššie napísala.
katarisma
10.02.15,14:19
dakujem, problem mam vyrieseny, plus som volala do MRP, treba si na zaciatku prestavit uctovny datum v nastaveniach a potom program berie vsio tak ako ma :)