adulique
09.05.06,19:50
Ahojte
ako zivnostnik mam zaplatenu cestnu dan na osobny automobil.Nie je majetkom firmy. Chcela by som sa opytat, ci niekto z vas nevie odpoved na moju otazku. Zivnost mam v Bratislave. Auto pouzivam tiez prevazne v Bratislave. Chodievam na obhliadky k potencialnym zakaznikom, ktore nemam potvrdene nijakym dokladom. Musim mat kazdu cestu podlozenu nejakym dokladom ak si chcem dat do nakladov PHM? Dakujem za kazdu hlavne skoru odpoved.:)
KEJKA
09.05.06,18:33
dokazovacia povinnosť je na daňovníkovi. Ak výsledkom bud nejaká zmluva, alebo predchádzať bude nejaká korešpondencia....ak charakter práce je taký, že z neho logicky vyplýva nutnosť obchádzať klientov.... tak stač kniha jázd. Prípadne s poznámkou, čo bolo predmetom/dôvodom rozhovoru/stretnutia.
turbo
10.05.06,09:19
Zdravím všetkých!
Neviem, čo presne myslíš pod "dať do nákladov pohonné hmoty", ale ak nemáš automobil v majetku firmy, tak si nedávaš do nákladov PHM na základe bločkov, ale si uplatňuješ náhradu za prejdené km (6,2 Sk/km) a spotrebu PHM na základe knihy jázd a spotreby uvedenej v TP. Pre firemné cesty je potrebné viesť knihu jázd a na jej základe si uplatňovať výdavky v súvislosti s používaním vozidla tak ako uviedla vyššie Lida.
Všetkým prajem príjemný deň.
adulique
11.05.06,09:30
Tie blocky si ale musim odkladat, aby som mohla zistit cenu PHM, alebo sa mýlim? A potom by ma zaujímalo, že ak má firma sídlo v Bratislave a ja ako majiteľ chodievam z jednej časti Bratislavy (tiež trvalý pobyt v BA) na druhú, aby som sa dostala do práce, môžem si dať aj také niečo do nákladov? A ešte jedna otázka. Ak môj nákladný automobil parkuje napr 7 km od sídla mojej firmy, prepravu osobným automobilom k tomuto nákladnému môžem dať tiež do nákladov?