Palo62
05.02.15,11:45
Dobrý deň

Píšem ohľadom havárie môjho auta,nabúrali mi ho a dotyčný všetko priznal.
Poisťovňa mi prepalatila 1500eur a v servise mi dali faktúru na 1950 eur na ktorej bol tento príplatok odôvodnený amortizáciou.Viete mi niekto prosím povedať ako je toto možné,že som musel zaplatiť servisu viac?? ako sa dá voči tomu brániť? a dostať naspäť svojich 450 eur??????????????????? vopred Ďakuejm
Chobot
05.02.15,10:58
Ako si si už asi stiho prečítať v iných témach, jedinou cestou je súdiť sa s poisťovňou. Ale kvôli tým 450 EUR je to skôr zbytočné, lebo ťa to bude stáť kopec času, peňazí a výsledok je neistý.
misoft
05.02.15,15:38
Podobná téma: http://www.porada.sk/t258880-skoda-na-aute-a-nizka-suma-nahrady-od-poistovne.html
Odporúčam - najskôr hľadať, potom sa pýtať.
porasca
06.02.15,20:48
Trvaj na preplatení celej faktúry. Predpokladám, že oprava bola prevedená na základe obhliadky technikom poisťovne v odporučenom servise.
Poisťovne, mimo AllianzSP ako jedinej, s radosťou sa oháňajú odpočtom amortizácie vozidla a tým, že vozidlo sa po výmene dielov zhodnotilo. Je to absolútny nezmysel. Na to jednoducho nemajú právo.
AllianzSP ako jediná uhrádza faktúry z PZP bez odpočtu amortizácie, navyše aj formou krycieho listu, ak je oprava v zmluvnom, či odporučenom servise,
*
Ak by bolo nabúrané včera kúpené auto za 25.000€ a oprava by stála 5.000€, tak po oprave by malo hodnotu 30.000€ ??
*
Aj na Slovensku je už viacero rozhodnutí súdov, ktoré na základe znaleckých posudkov stanovili povinnosť poisťovniam doplatiť rozdiel do ceny faktúry za opravu.
Napíš list do poisťovne so žiadosťou o doplatenie rozdielu s pohrozením medializácie prístupu poisťovne a súdom.
V žiadnom prípade to nevzdávaj. 450€ Ti nikto len tak nedá a Tvoje náklady na vymoženie toho, čo je Tvoje sú zabedbateľné - doslova pár € na poštovné s doručenkou.
*
Až po vzniku škody sa ukazuje, aký je rozdiel medzi poistením v ústretovej poisťovni a najlepšej, rozumej naj-lacnejšej poisťovni. Zaplatím čosi viac, ale kľudne spávam, bez obáv, že následne sa za neserióznosť poisťovne niekto -(poškodený) - vypomstí na mojom aute, alebo na mne.
preboha
26.05.15,19:19
chcete svojich 450 eur? pošlite mi ss