mondes
05.02.15,14:43
Ahojte, teraz nám jeden dohodár oznámil, že vtedy, keď u nás bol zamestnaný na dohodu na 1 mesiac niekedy v júli 2014, mal podpísané vyhlásenie aj u iného zamestnávateľa. My sme o tom nevedeli a podpísal vyhlásenie aj u nás. Aké budú následky? Je vôbec našou povinnosťou sondovať, že ak prijímame dohodára, či má, alebo nemá podpísané vyhlásenie aj inde? Ďakujem Vám pekne.
bea
05.02.15,14:06
Myslím, že Vy nemáte ako zistiť, či podpísal niekde inde vyhlásenie, keď podpíše aj u Vás. Keď mu dáte Potvrdenie a bude si robiť daňové priznanie alebo mu bude niekto robiť ročné zúčtovanie, tak výsledok bude nedoplatok na dani a bude musieť doplatiť....
ivka70
05.02.15,14:08
Zodpovednost nesie zamestnanec.
Ak si uplatnil nieco nespravne, ma este moznost to napravit v RZD alebo danovom priznani.
AndreaK.
17.02.15,18:32
a ako to, prosím, napravím v tom daňovom? robím daňové známemu, on robil na dohodu, podla potvrdeni v 10 mesiacoch si uplatnil NCZD, akurat ze v troch mesiacoch to bolo u dvoch zamestnavatelov, cize celkovo uplatnil 13x mesacnu NCZD... prijem v uhrne je 2558 €, znizeny o odvody 2483 €, takze po uplatneni NCZD na danovnika 3803 € mi vychadza preplatok na dani - vsetku dan co sa mu strhla, sa mu ma vratit, cca 130 €... je to v poriadku?
ivka70
18.02.15,06:56
Normalne, v DP das narok len rocny a vypocitas rozdiel podla DP.
A ano, moze mu to tak vyjst, ze mu vratis celu dan pri takom malom prijme., lebo keby si to neuplatnil navyse, zaplatil by este o dan naviac a tu by si mu tiez vracala.
AndreaK.
18.02.15,15:45
dakujem velmi pekne za odpoved :)