dane2015
05.02.15,15:37
dobry den
v tychto veciach sa Absolutne nevyznam a potrebujem pomoc.

v minulom roku 2014 som zarobil cez internet asi cca 300€
v tomto roku 2015 som zarobil 1500€ a myslim ze dalsi mesiac zarobim cez internet opat nieco cez 1000€.

Som nahlaseny na urade prace ze si hladan robotu nemam ani zivnost ani nic jednoducho som skoncil strednu skolu nikde som nepracoval a moje prijmy idu cez internet.

moje otazky su:
1. kedy musim odvadzat dane a kolko zo sumy ktoru zarobim?
2. kde sa mam ist vsade nahlasit? a neni uz neskoro? ked mi peniaze pridu za par dni?
3. co vsetko si musim cca vybavit a odvadzat? co s mojim poistenim a soc. poistovnou? musim si vsetko platit?

viete chcem len zarabat nechcem si zakladat ziadnu firmu ani nic pretoze neviem ako dlho mi to vydrzi....

za pochpenie a vysvetlenie Velmi Pekne Dakujem vopred! :)
veronikasad
05.02.15,14:50
o aké príjmy ide ? Budú sa opakovať pravidelne každý mesiac ?
dane2015
05.02.15,15:56
dobry den
prijmy su legalne, konkretne Affiliate marketing dohadzujem klientov pre jednu spolocnost. ja z toho dostavam provizie a tento mesiac dostanem 1500€
a ano bude sa to opakovat, ak sa mi bude darit moze sa stat ze druhy mesiac nezarobǐm nic a dalsi zas nieco
KEJKA
05.02.15,16:04
načo sa pýtaš, ked nechceš zakladať firmu? Aj živnosť je firma.
zatiaľ podnikáš načierno - aj sprostredkovanie je služba = ekonomická činnosť = podnikanie.
Odporúčam rok 2014 nechať tak - 300eur je náhodný príjem a menej než 500 eur, to je oslobodené od dane.
V tomto roku by si si mal založiť aspoň živnosť na sprostredkovanie, registrovať sa na DU a viesť tzv. daňovú evidenciu.
Ako SZČO sa však budeš musieť odhlásiť z UP a prihlásiť sa do ZP.