liveman1
05.02.15,18:52
Pri dovoze ojazdeného auta z Nórska by sa muselo zaplatiť clo a DPH?
Tweety
05.02.15,18:23
Muselo.
denial
21.10.19,13:07
Dobry den,

nasiel som inzerat na Teslu z Norska, ktoru predavajuci dovezie do Nemecka a zaplati aj dan aj clo.

Kedze dan a clo sa maju platit v krajine registracie, je mozne, aby obe vyplatil v Nemecku, bez toho, aby tam to auto prihlasil na seba?

S tym, ze potom ja si priveziem auto na Slovensko a nebudem mat ziadny problem?

Diky.
vicktor
21.10.19,13:14
Naco on bude platit dan a clo v Nemecku?
Vsak nech to auto preda lacnejsie (prave o tu dan a clo) a toto si potom vybavi kupujuci v krajine kde bude auto prihlasovat.
Pyta od teba zalohu? Je to hodnoverny inzerat?
denial
21.10.19,13:17
Hej, zalohu pyta a vyzera to pomerne hodnoverne.

Neviem naco to riesi takto, mna zaujima,
ci sa to tak da urobit, ako on pise, teda, ze to precli on sam.
ivka70
21.10.19,15:22
:) nenechaj sa okradnut, nech nasledujuca otazka neznie: zaplatil som zalohu a predavajuci sa odmlcal....
Nech to spravi za svoje a potom preclene ti z DE preda.
liveman1
21.10.19,17:22
no nič v zlom, ale nezdá sa mi to, prečo by on mal priviezť auto do Nemecka a platiť clo a DPH? je to cele diné, skôr by som kontaktoval nejaký nemecký bazár, či by to spravil on. Celkovo si myslím, že dovoz z Nórska sa neoplatí vzhľadom na tie poplatky
denial
21.10.19,17:43
tak je to nejake pochybne. ale to aj tuto toto forum, lebo ked si otvorim tuto temu z hlavnej stranky, tak mi to neukaze vsetky odpovede.
ked si ju otvorim cez link z emailu, tak ich vidim ...

vacsinou sa to asi neoplati, ale tento chlapik ma uz druhu ponuku na mobile de a obidve su viac ako zaujimave.

komunikoval som s nim uz ohladne prveho auta, co ponukal a povedal mi, ze si ho mozem prist pozriet do norska a ked ho chcem rezervovat, mam zaplatit zalohu. ked som pytal servisnu historiu, tak mi povedal, ze ju nema a ma dalsich 5 zaujemcov, ktorych nezaujima a vykaslal sa na mna. inzerat potom zmizol, takze auto zrejme predal. a nasiel som ho aj na norskom webe finn.no a tam je zvacsa uvedene aj cele meno a adresa predavajuceho.
(ktore ano samozrejme moze byt vymyslene, ale vyzera to dost seriozne)

teraz predava druhe, este zaujimavejsie auto a pod tym istym profilom, takze keby to bol velky podvodnik, uz by bol iste zablokovany.

pytal som sa ho aj na moznost ist pre auto do norska a odtial si ho priviezt sam, lenze nori maju prevozne znacky platne iba v krajinach susediacich s norskom.

teraz mi povedal, ze ta cena v inzerate je vlastne uvedena bez dane (ale hlavne, ze ju napisal do kolonky cena s danou, co ale robi KOPA smart predajcov), ale ze v cene uz je CLO.

vedel by niekto okomentovat, ci z uctovneho/danoveho hladiska je mozne alebo nie je mozne zaplatit v nemecku dan/clo za dovezene auto z mimo eu bez toho, aby sa tam prihlasovalo na nemecke znacky?