aktak52
06.02.15,09:43
K 30.1.2015 mi prišla výpoveď v skúšobnej dobe v čase trvania PN. PN mi skončila včera a dnes 6.2.2015 som už schopná práce, preto som šla na ÚPSVaR so žiadosťou o zaradenie, kópiou PN, kópiou výpovede, kt. som si spravila z orig., kt. mi zamestnávateľ doručil doporučene poštou a kópiou diplomu. Pani ma odmietla evidovať, že až keď prinesiem zápočtový list, inak ma zaevidovať nemôže, preto som ihneď volala bývalému zamestnávateľovi a ten mi oznámil, že zápočtový list mi môže najskôr doručiť po 20.2.2015., keď uzavrú január. Ako mám teraz konať, aby som sa mohla evidovať a nemusela platiť zdravotnej poisťovni?? Ďakujem
Tweety
06.02.15,08:48
ZL je možné predložiť aj neskôr. Na začiatok stačí to, že máš doklad o skončení PP. Ten si mala predložiť, ostatné je možné zo zákona doložiť neskôr.
avalik
06.02.15,08:51
Tvoju žiadosť musia prijať, zápočtový list doručíš neskôr, zatiaľ máš dátum skončenia PP uvedený vo výpovedi:


5/2014

§ 34
Zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie

(1) Občan, ktorý sa uchádza na základe osobného podania písomnej žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade, v ktorého územnom obvode má trvalý pobyt, zaradí sa do evidencie uchádzačov o zamestnanie odo dňa osobného podania žiadosti, ak tento zákon neustanovuje inak. Žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie sa podáva na tlačive, ktorého vzor určí ústredie.

(2) Skutočnosti rozhodné pre zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie osvedčuje občan pri podávaní žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, najneskôr do ôsmich kalendárnych dní odo dňa podania žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, ak tomu nebránia závažné skutočnosti, ktoré je občan povinný preukázať. Zoznam dokladov, ktorými občan osvedčuje skutočnosti rozhodné pre zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie a ktoré sú súčasťou žiadosti, sú uvedené v prílohe č. 2 písm. A.



Príloha č. 2 k zákonu č. 5/2004 Z. z.

ZOZNAM DOKLADOV, KTORÉ SÚ SÚČASŤOU ŽIADOSTI O ZARADENIE DO EVIDENCIE UCHÁDZAČOV O ZAMESTNANIE, A DOKLADOV, KTORÉ UCHÁDZAČ O ZAMESTNANIE PREDKLADÁ NA ÚČELY SPROSTREDKOVANIA ZAMESTNANIA

A. Súčasťou žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie podľa § 34 ods. 2 sú tieto doklady:

a) fotokópia potvrdenia o zamestnaní65) alebo dokladu o spôsobe skončenia pracovnoprávneho vzťahu alebo obdobného pracovného vzťahu, ak spôsob skončenia pracovnoprávneho vzťahu alebo obdobného pracovného vzťahu nie je uvedený v potvrdení o zamestnaní alebo ak sa potvrdenie o zamestnaní nevydáva,