topper1
10.05.06,08:55
Dobry den,

chcem sa opytat, ci mame fakturovat nase sluzby do Spojenych Arabskych Emiratov s DPH alebo bez DPH.
V stanovisku z daň. riaditelstva sa uvazda, ze nase sluzby (preukazovanie zhody stavebnych vyrobkov, skusobne a certifikacne sluzby) patria do kategorie technickych, kde je potrebne vychadzat z určenia miesta dodania služby. Miestom dodania nasich služieb, podla stanoviska, je miesto kde ma tato osoba sidlo, miesto podnikania alebo prevadzkaren, ak su dodane osobe v inom členskom štate, alebo zakazníkovi ktory ma sidlo v tretom státe..

..a doteraz sme sluzby do tretich krajin fakturovali s DPH.Robili sme to spravne?

Dakujem za odpoved
kalkulka
10.05.06,07:23
Dobry den,

chcem sa opytat, ci mame fakturovat nase sluzby do Spojenych Arabskych Emiratov s DPH alebo bez DPH.
V stanovisku z daň. riaditelstva sa uvazda, ze nase sluzby (preukazovanie zhody stavebnych vyrobkov, skusobne a certifikacne sluzby) patria do kategorie technickych, kde je potrebne vychadzat z určenia miesta dodania služby. Miestom dodania nasich služieb, podla stanoviska, je miesto kde ma tato osoba sidlo, miesto podnikania alebo prevadzkaren, ak su dodane osobe v inom členskom štate, alebo zakazníkovi ktory ma sidlo v tretom státe..

..a doteraz sme sluzby do tretich krajin fakturovali s DPH.Robili sme to spravne?

Dakujem za odpoved
Odvolávaš sa na zákon o DPH, ale táto časť sa týka služieb poskytnutých vrámci Európskeho spoločenstva. Na vývoz služieb do tretích krajín skús mrknúť §47 a tieto služby by mali byť oslobodené od DPH. Skúste posúdiť, či tieto služby, ktoré ste vykonali môžete zaradiť do tohto § trebárs ods.5.
Na základe akého § vám takto odpovedali?
topper1
10.05.06,09:24
Dakujem za reakciu. Odpovedali nam v zmysle §15 ods 7 a 8
topper1
10.05.06,09:42
Dakujem za reakciu. Odpovedali nam v zmysle §15 ods 7 a 8
kalkulka
10.05.06,10:06
Podľa mňa, ak sú splnené podmienky uvedeného § 15, čiže, ak boli služby dodané osobe, ktorá má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto dodania, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkáreň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú. Čiže, ak má sídlo v Spojených Arabských Emirátoch, tak by som to dávala bez DPH. Dúfam, že sa ti k tomuto problému vyjadria aj iní. Môj názor je však takýto. Skús ešte mrknúť do Poradcu č. 10 /06 je tam komentár k ods. 7 príklad č. 8. Možno ti to pomôže. Tak veľa šťastia.
topper1
10.05.06,11:24
Dakujem velmi pekne, tiez si myslim, ze by sme mali fakturovat bez DPH. Prosim vas vyjadrite sa este niekto
ponuky99
28.09.10,11:45
a vstupuje to potom do vypoctu koeficientu v danovom priznani DPH ??
gabriela6
20.12.10,08:05
vývoz služieb do tretích karjín patrí do DP DPH do r.17?
sta
02.12.11,10:00
Dobrý deň,

viete mi prosím niekto poradiť?

Potrebujem vyfakturovať pre Nórsku firmu technickú výpomoc, ktorú vykonávajú naši pracovníci v Nórsku. Miesto dodania tejto služby je Nórsko? Čiže faktúru vystavím bez DPH s odvolaním sa na paragraf 47 ods. 6?

ďakujem.
betka
04.12.11,19:55
§ 15
Miesto dodania služby
(http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html#hore)

(1) Miestom dodania služby zdaniteľnej osobe, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby, je miesto, kde má táto osoba sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba prevádzkareň. Ak zdaniteľná osoba, ktorá je príjemcom služby, nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.

Je potrebné si overiť zákazníka, či je ZO. Musíte mať dôkaz o tom, že to dodávate ZO. Overte si ho, či je naozaj podnikateľský subjekt, pýtajte si v našom ponímaní: ŽL, a registráciu u nás príslušné DIČ, nakoľko Vám uvedená osoba môže podať hocičo, a toto Vám nrmusí byť uznané.

Ale, ešte máme, v prípade, že nedodávate službu ZO, ale dodávate službu do tretích štátov 16/16 inej ako ZO.

(16) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 17 vrátane prijatia záväzku zdržať sa zámeru ich vykonávania alebo zdržať sa ich vykonávania úplne alebo čiastočne, ak sú tieto služby dodané osobe inej ako zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, bydlisko alebo sa obvykle zdržiava mimo územia Európskeho spoločenstva Európskej únie, je miesto, kde má táto osoba sídlo, bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.
sta
05.12.11,08:05
betka ďakujem pekne :-)

a v priznaní DPH sa mi to premietne do r. 17?