Gabika8118
06.02.15,13:01
Nastúpila som do spoločnosti, ktorá si zatiaľ nesplnila povinnosť registrovať a oznámiť IS. Ja som sa teraz do toho ponorila /doteraz som o tom nemala ani poňatia/ a po množstve vysvetlení a rád, som z toho úplne zmätená. Máme IS personalistika a mzdy, účtovníctvo a IS eshop. IS PaM, účtovníctvo je vedený na PC bez pripojenia na Internet, ale posielanie výkazov a pod. je realizované cez PC pripojené na net. Je v tomto prípade potrebný bezpečnostný projekt, alebo len smernica na ochranu osobných údajov? V IS eshop máme údaje ako je meno, priezvisko adresa, tel. kontakt, a tieto údaje poskytujeme doručovateľskej spoločnosti. Zatiaľ som si zistila, že IS eshop musíme oznámiť . IS PaM, účtovníctvo by sme mali registrovať? Ale čoho sa dotýka osobitná registrácia? Je v našom prípade potrebná? Ďakujem za jednoduché vysvetlenie.
Ing. Ľubomír Janoška
06.02.15,13:27
Jednoduché vysvetlenie nemáme, zákon je zložitý :(

Pokiaľ komunikujete elektronicky so SP, ZP, DÚ a podobne o rodných číslach, musíte mať bezpečnostný projekt. Je praktické, aby v ňom potom "zviezli" všetky IS.
Ak pod účtovníctvom rozumieme spracúvanie osobných údajov fyzických osôb ako zmluvných partnerov a fyzických osôb, ktoré konajú v mene svoich zamestnávateľov, odporúčam (zásada opatrnosti kvôli nejdenoznačnému textu zákona) takýto IS oznámiť na Úrad (oznamovanie je namiesto registrácie, ktorá je od 15.4.2014 "akože" zrušená) takisto ako e-shop.
IS, ktoré ste popísali, nepodliehajú povinnosti osobitnej registrácie.