wiktoria
06.02.15,14:21
ahojte, chcela by som Vás poprosiť o kontrolu správnosti:

Mám zamestnaných ľudí na TPP ktorí majú mesačné príjmy vykazované v mesačnom výkaze do SP.
Okrem nich mám aj ľudí na Dohodu o pracovnej činnosti (pravidelný príjem) ktorích práca závisí od získania zákazky. Keď získam zákazku budú vykonávať určité činnosti, kým ju nezískam nerobia nič, ale bez ich zamestnania na dohodu nemám šancu tú zákazku vôbec získať. Doteraz mali stále nulové výplaty a aj nulový VZ do výkazoch SP.
Doteraz som to akosi neriešila mali nulové výplaty a tým to skončilo. No dnes prišiel konateľ že dostal info, že vraj sa nemôžu vykazovať "nulový dohodári" že sa musia odhlásiť so SP keď nič nerobia. Skúšala som to niekde dohľadať no akosi som takú info nenašla, viete mi v tomto poradiť?

ďakujem
evuš
06.02.15,13:51
Nemyslím si, že info od konateľa je pravdivá...pokiaľ v danom mesiaci dohodári neodpracovali žiadne hodiny, vo výkaze budú uvedení s nulovým príjmom....
wiktoria
06.02.15,14:06
ďakujem pekne, ja si myslím že či to náhodou nepoplietli pri káve a ten od koho má info možno myslel ZP.
Ale ďakujem za utvrdenie ktoré si aj ja myslím.
Jan Hrach
06.02.15,14:36
Určite to nevadí, ak posielaš do SP nulové výkazy, ja to robím v niektorých mesiacoch tak isto.
wiktoria
06.02.15,14:59
ďakujem