andrea 1970
06.02.15,15:36
Dobry den.Vie mi niekto poradit,ked osetrujuci lekár napíse do ziadosti o opatrovatelsky príspevok ,ze tá osoba potrebuje opatrovatela ,ci ty posudkovy lekári to musia schválit alebo to viac zálezí na nich,co oni posudia. za radu dakujem.
Katy a R
06.02.15,15:03
o príspevku rozhoduje UPSVaR na základe vypracovaného posudku - majú na to svojich posudkových lekárov a sociálnych pracovníkov, ktorý ho vypracujú a navrhnú kompenzácie. - podľa zák 447/2008
Vyjadrenie ošetrujúceho lekára im len doložíš spolu so zdravotnou dokumentáciou, aby mali potrebné info

doplním zákon - aby si ho aj pozrela! http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-447
Anika61
06.02.15,15:08
Osetrujuci lekar len doporuci.Posudkovy lekar posudi na zaklade diagnoz,bud zamietne,alebo schvali.
vicktor
06.02.15,15:09
Ten lekarsky posudok si dajte vypracovat az potom co si spocitate ci mate narok na prispevok - opatrovana osoba musi mat dooost nizky prijem, inak si taketo sluzby ma zaplatit sama.
andrea 1970
06.02.15,15:37
uz som vsetky papiere zaniesla na UPSVaR a pani mi povedala aby som cakala na telefonát, oni mi budu volat kedy sa máme dostavit na posudkovu komisiu.
andrea 1970
06.02.15,15:40
opatrovaná osoba má 302eur.invalidny dochodok.je ZTP na 80% kolko mozem dostat ja ak mi to schvalia
andrea 1970
06.02.15,15:44
a aké su tie diagnózi aby schválili
vicktor
06.02.15,15:45
Kolko? Bolo sa treba spytat na urade. Ja som to skusal vybavovat pred 2 rokmi. Prepustacia sprava z nemocnice obsahovala "nutna 24 hodinova starostlivost" - toto nic neznamena, treba dalsie komplexne vysetrenia. Ani sme nic neabsolvovali. Mama k svojmu dochodku ma aj vdovsky a je taka "bohata", ze opatrovkynu si ma platit sama.
Katy a R
06.02.15,15:48
myslím, že tam už aj nejaké krátenie bude .. ale pozri do zák - tam nájdeš všetko - aj presný výpočet! sama si to skontroluj! .. (lebo ani neviem, aké máš ty postavenie) pripnem ti ho, lebo vidím, že si si ani nepozrela!
Katy a R
06.02.15,15:55
pre vicktor - zase ju zbytočne nezavádzaj - musia postupovať podľa zákona - a ten platí pre všetkých. samozrejme, že ten príspevok nedostane hocikto - a určite nejaká miera subjektivity vždy pri posudkoch je: ale máš možnosť sa aj odvolať ...
Katy a R
06.02.15,15:58
Keď budete na komisii - treba zdôrazniť hlavne potrebu celodennej starostlivosti (ak nebude aspoň V. stupeň odkázanosti - žiadny príspevok na opatrovanie nebude)
Anika61
06.02.15,16:50
To nezalezi tak uplne od diagnoz,ale nakolko je ten co bude opatrovany schopny sa o seba postarat...to je napr.ci je leziaci ,ci sa dokaze sam najest,umyt,nakupit si,ako je na tom po psychickej stranke atd...
vicktor
07.02.15,05:36
hehehe, tak vyssie vyhlasis, ze zavadzam, a tu pises to iste - nic nebude
Ano, podla zakona. Preto som napisal, najskor zistit podmienky a moznosti, az potom absolvovat kolotoc vysetreni a povinnosti.
andrea 1970
08.02.15,14:51
.....takto Anika61 on má obstrukcnu chorobu pluc pri najmenséj námahe sa zadycha aj ked sedí sa mu tazko dycha,lezat nelezí ale von s bytu uz nechodí,pri kupaní, obliekaní mu musím pomáhat kazdé ráno okolo tretej zacne velmi kaslat az ho to dusí