pistao
06.02.15,19:52
Mozu bez oznamenia a dodatku ku zmluve zvysit VSE fixnu polozku o 300%.Totiz az pri konecnej fakture a vyuctovani sme zistili,ze VSE nam zvysilo poplatok za distribuciu z 50 € na 220 €.Po reklamacii mi oznamili,ze moju staznost a reklamaciu neakceptuju.Tyka sa to bytovych domov a vlastne kazdeho istica v podnikatelskej siete VSE.Zvysili kazdy o 185€.Spocitajte aka to je suma.Podla mna je to podvod ako hrom na odberateloch.Mozno opravnene si to dali zvysit,ale bez oznamenia a dodatku ku zmluve mi pripada ako podvod.Prosil by som nejakych odbornikov o radu na riesenie.
misoft
06.02.15,18:57
Hmmmm.... a čo takto sa pozrieť na ističe? Koľko ampérové sú? Podľa toho sa to aj počíta.
Fixná zložka celkovej ceny = mesačná platba za 1 OM na dodávku elektriny + mesačná zložka tarify za distribúciu na 1 OM (v prípade jednofázového odberu sa pevná mesačná zložka tarify za distribúciu za 1A vynásobí ampérickou hodnotou hlavného ističa – pred elektromerom). V prípade trojfázového odberu sa pevná mesačná zložka tarify za 1A vynásobí trojnásobkom ampérickej hodnoty hlavného ističa - pred elektromerom).
pistao
06.02.15,19:33
Za 2013 rok som platil za distraibuciu 50€ za 2014 220 €Oni to dobre vypocitali len ta suma sa zvysila o 180 € za jeden rok na jeden istic.Mne vysiel Kw energe na 6,5€ za KW.
bubkoch
06.02.15,19:38
si uplne mimo ...
aky dodatok ? pri kazdej zmene DISTRIBUCNEHO cennika ma kazdy dodavatel uzavriet s KAZDYM odberatelom dodatok k zmluve ? si sa s konom zrazil ?
novy cennik od 1.1. kazdeho roka je 30 dni pred ucinnostou zaveseny na webe prislusneho distributora a aj dodavatela, a CELY rok tam svieti ...
to ze ty na to kasles a na zaciatku roka si nove ceny nepozries je TVOJ problem, nie dodavatela alebo PDS ...
okrem toho, porovnanim cennika 2013 a 2014 zistis, ze u distributora doslo k zluceniu distribucnych sadzieb C1-C10 do jednej jedinej ...
to znamena, ze niekomu cena vzrastla (v C1), niekomu o dost klesla (C4) ... takze vytiahnut svoje zvysenie a tvrdit ze na kazdom odberatelovi PDS tolko zarobi je holy nezmysel ... v priemere je vynos z fixnej zlozky 2013 a 2014 rovnaky
tvoj pripad znamena len jedno: ze mas velmi nizku spotrebu a neadekvatne a zbytocne vysoky istič
bubkoch
06.02.15,19:41
nemas celkom pravdu, VSD ma ceny fixnej zlozky uvedene pre 3-fazovy istic, takze nic nasobit troma netreba
pistao
06.02.15,19:43
Na mne zarobili 180 € oproti minuleho roku.Tolko musim doplatit hoc som mal mensiu spotrebu.To ,ze im visi na Webe ma nezaujima .Nic som nepodpisal tak ani nic nemoze platit.Je to obohacovanie na ukor odberatelov za nic.
bubkoch
06.02.15,19:48
nove ceny platia pre kazdeho aj bez podpisu ...
a zarobia na tebe aj tento rok pokial si neoptimalizujes vysku istica
myslis ze drzat na tvojom odbernom mieste ZBYTOCNE taku velku kapacitu nic nestoji ? sa zobud, socializmus skoncil, kazdy nech sa stara o seba sam ...
pistao
06.02.15,19:56
Paci sa mi ako chranite svoje nadstandardne prijmy,ale ja to nemienim Vam dalej platit.Vasa arogancia proti nam odberatelom je neunosna.Kedze to plati len pre vychod my to dame na sud a tam sa asi rozhodne,kto ma pravdu.To co vy tvrdite je obohacovanie ako z knihy.To je uz tunelovanie nas odberatelov a robime vsetky kroky aby ste to skoncili..vacsina z nas ma prenajate priestory v bytovych domoch a zariadeniach ,ktore nemozu menit istice na mensie hoc stacilo by im 10A.Prenajimatel to nedovoli.vase zmyslanie je cisto politicke,ktora a smrdi to obohacovanim s politickou podporou,poskodzuje malych odberatelov.
bubkoch
06.02.15,20:09
ty zaplatis o 180€ viac, niekto iny v C4 zaplati o 180€ MENEJ, lebo jemu fix 3-nasobne klesol ...
no ta poznamka o sude pobavila ... fakt ... vela stastia, a hlavne penazi, oboje budes potrebovat ... :-D
pistao
07.02.15,07:39
Ako moze zaplatit menej ako 180€,ked sme predtym platili 50€ na rok.Priznajte,ze ste to vymysleli, aby ste do novej firmy naliali peniaze a potom sa vam zije so suhlasom politikov,lebo inak by sa to nedalo previest.Vidno to aj na Vasom arogantnom pristupe problemu.Ja nepotrebujem vysvetlenie,ale radu ako proti tomu este bojovat.Informoval som vsetky institucie a aj Markiza sa s tym zaoberala a zieden vysledok.Preto myslym ,ze je to politicy tak s udobrenim politikov.Ved Slovak je blby a to zaplati. 500 000x 185 je pekna suma .Tak by som chcel podnikat aj ja.
misoft
07.02.15,08:52
Píšeš -"hoci som mal menšiu spotrebu" - a aj tu je pes zakopaný. Ty - ako firma - máš uzavretý istý objem odobratej el. energie. Ak však odoberieš menej, tak platíš aj za to čo si mal objednané, ale aj za to, čo si NEODOBRAL - dohoda je dohoda - ty si ju porušil tým, že si odobral menej, než si sa zaviazal. A to je potom sankcia. Ak by siodobral čo i len o kWh viacej, vyšlo by ťa to omnoho menej, ako 1 kWh usporiť (lebo za ňu zaplatíš cca 2,5x viacej - 1 za objednané + 1 za nesplnenie+0,5 ako sankcia - príklad uvádzam).
Inak si prečítaj toto: http://www.vsds.sk/wps/PA_Minnesota/content/vsd.C2200/doc/Rozhodnutie_URSO_0008-2015-E.pdf
http://www.vsds.sk/wps/portal/vsd/domov/odberatelia/cenniky/struktura-ceny/!ut/p/b1/04_SjzQ2MDW1tDQwNtSP0I_KSyzLTE8syczPS8wB8aPM4t39DZ 0tnQwdDdzdQo0MPJ0C_DxCLPyMg8NMgAoigQoMcABHA3z6jdzN ofrxKCBgf3Bxtn64fhReZaZmBBRYGEMV4PMHIZf4eeTnpurnRu W4WQR7Zpk4KioCAI0-NrQ!/dl4/d5/L0lDU0lKQ2dwUkEhIS9JRFJBQUlqSVFJS21waW8hLzRKQ2lETV FwTWhURFVJZyEvWjdfR08xQzlCMUEwR0ZVMjBJQlBOSFQ4TjMy RzQvWjZfR08xQzlCMUEwR0ZVMjBJQlBOSFQ4TjMyMDEvY28vaW 5kZXguanNw/
-rezervovaný výkon.....
(http://www.vsds.sk/wps/portal/vsd/domov/odberatelia/cenniky/cenniky-distribucie/!ut/p/b1/04_Sj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfGjzOLd_Q2dLZ0MHQ3c3UKNDD ydAvw8Qiz8jIPDTIAKIoEKDHAARwNC-oOLs_XD9aPwKjM1I6DAwhiqAI87_Dzyc1P1C3IjKjyzTBQBniS iEA!!/dl4/d5/L2dJQSEvUUt3QS80SmtFL1o2X0dPMUM5QjFBMEdGVTIwSUJQTk hUOE4zMkc3/)

Takže - nie chyba VSD, ale TVOJA lenivosť si to overiť na ich stránke.
pistao
07.02.15,09:52
Roky mam 60 kw spotrebu.menit istic sa neda,lebo spravca domu s tym nesuhlasi.Pri podrobnom rozpise mi bolo navysene len poplatok za distribuciu o 300% nic viac.Vlani som zaplatil za distribuciu 50€ a za 2014 uz 214 €Mne sa nepaci len to navysenei za istic.Som v predstavenstve aj nasho bytoveho domu a tam je to podobne.3 pripojky maju navysenie o 185 € hoc tam je vyssia spotreba.Plati to len vychode u VSD,ktora ako nova vznikla.Inac u mna nehladajte chybu ale potrebujem poradit ako tomu zabranit aby sme take vypalnictvo nedovolili.Ved sa to tyka kazdeho istica.
Ingrid Ondruskova
07.02.15,10:38
Veľmi by som chcela chytiť stránku "pistao" jedna strana to vidí tak, že sa mal informovať na ich stránkach, ale...kde to vlastne žijeme? nestačí už, že je monopol na energie ako také? že si bez toho nevieme život predstaviť a ani sa nedá? mal by to byť biznis ako každý iný...napr. môj muž je živnostník, predáva povedzme ponožky, v r.2014 ich distribuoval po 1,-EUR/pár a zrazu 15.1.2015 vyexpeduje tie isté ponožky za 3,-EURá a keď sa ozve zákazník, tam by mu povedal: no ved všetko nájdete na našom webe, mali ste si pozrieť ceny....po takomto niečom sa ale môže ten zákazník na môjho manželíka živnostníka zvysoka vykašľať, ale v prípade energií to nieje také jednoduché, a už vôbnec bohchráň uplatniť si reklamáciu....veď nedávno pár dní dozadu som započula v médiách zase niečo podobné zo strany SPP, a chudák zákazník sa len "čudoval"...toto sa fakt nerobí a keby som mala istotu, že s tým ako "bežní" ľudia pochodíme kladne hoci aj v Bruseli tak do toho idem....dokedy ešte???
draik
07.02.15,14:31
Poplatky schvaľuje regulačný úrad ÚRSO.
pistao
07.02.15,14:54
Uz som podal staznost,ale doslo len potvrdenie o zaevidovani reklamacie,Dakujem
misoft
07.02.15,16:32
Monopol? A to kde žiješ? Už monopol tu nie je. Máš predsa aj iných distribútorov. Tak - prosím - netrep....
bubkoch
07.02.15,16:47
misoft sorry ale nevyjadruj sa k elektrine, v tejto otazke si odpovedal 3x a zakazdym si napisal holy nezmysel ...
hore som uz reagoval, tu treba opravit ze distributor JE monopol, lebo nikto si ineho distributora vybrat NEmoze ...
a samozrejme v distribucii nic take ako platba za neodobratu elektrinu neexistuje
odberatel (a uz vobec nie domacnost ci maly podnikatel) si ziadne mnozstvo dopredu neobjednava

velke podniky s vlastnym TDD funguju velmi vzdialene na tom principe, ale rozdiel medzi nahlasenym a skutocne odobratym mnozstvom (na DENNEJ baze) je ODCHYLKA a platba za nu nesuvisi s cenou za distribuciou
misoft
07.02.15,16:56
bubkoch - čiastočne máš pravdu, ale len čiastočne.
VSD -distribuuje - ona nedodáva! Dodáva dodávateľ - VSE, SSE, ZSE a alternatívní dodávatelia.
Distribučná len presúva elektrinu v tých NN, VN a VVN vedeniach. A samozrejme - musí vedieť, koľko jej tam má "tiecť" a koľko v skutočnosti tečie. A preto počíta s výkonovým zaťažením siete. Ak je menšie, než očakávali, tiež majú straty. Ak je väčšie, taktiež musia viac dodať - a odpor vodičov tiež nie je "malina" i za to sa platí.

A dodávateľ si objednáva u distribučnej, koľko, kedy, kde sa bude "realizovať".

Mimochodom - bubkoch - ak nie si elektrikár - tak radšej si zalep ústa a prilep prsty k stoličke (aby si nepísal voloviny).
Ja som - na rozdiel od teba - energetik-silnoprúd....
bubkoch
07.02.15,17:02
no podla tvojich prispevkov súdim ze si taky odbornik v energetike ako upratovačka v Microsofte programatorka ... :-)))
Ingrid Ondruskova
07.02.15,17:40
Môl plný súhlas....DDD Microsoft....dobréééé....
Ingrid Ondruskova
07.02.15,17:47
Odkaz pre misoft: NETREPEM, sa spamätaj!! no a čo keď ťa niekto týmto spôsobom naser.e, tak sa upíšeš ďalšiemu a ďalšiemu distribútorovi a nakoniec zistíš, že ťa očúravajú VŠETCI, tak je to monopol? Aspoň v prípade el.energie no neviem, jedine si postaviť na záhrade veľkú vrtuľu ako majú napr. v Holansku.
Inak v prípade SPP mám záložný plán: ak ma jediný krát nase.ú, okamžite prestanem odoberať plyn a prechádzam na krb!! /ktorý ináč používame dobrých 10 rokov ale len na 30%../...
misoft
07.02.15,18:13
Jáááj - vy dvaja.
Zabudol si na jeden fakt.
Elektrická energia sa NEDÁ ako taká zásobovať, čiže MUSÍ v tých vodičoch stále prúdiť. A keď jku niekto neodoberie, do bandasky ju neuloží, musí niekam ísť. Nevykoná svoju prácu!
Dáma: mala by si sa spamätať. Monopol - vieš ty, čo to vôbec je? Odvodené MONO - jedno, samotné. A keď niekto predáva (jeden, dnaja, traja) - tak to už nie je MONO!
A distribúcia - je to sieťové odvetvie, patrí štátu. Tebe sa zdá je je to MONOpol (patrí jednému), ale ten JEDEN je 5,5milióna!
bubkoch
07.02.15,18:29
lol, tebe dnes ide ... ze distributor nie je monopol ... kua, umrem od smiechu ... :-DDD
zmen distributora a ja ti darujem svoj rocny plat :-D
misoft
07.02.15,18:33
Nechaj si ho - ešte sa ti zíde.
A mimochodom - nie som na tvoj plat odkázaný....
Ingrid Ondruskova
07.02.15,18:46
Milý FICOMIL.....DDDD....
draik
07.02.15,18:59
Tým som naznačil, že distribučné poplatky sú regulované a Vaša námietka je irelevantná.
Ingrid Ondruskova
07.02.15,19:02
No fasa, čiže všetko čo sa deje v našom Bananistane je samozrejme s požehnaním štátu...vivat!!
pistao
07.02.15,20:01
este jedna otazka Boli by ste spokojny,keby ste platili za 1Kw 6,7 €,lebo mne to tak vychadza
draik
07.02.15,20:05
Buď budete platiť naďalej vysokú sumu, alebo zmeníte istič alebo priestory. Niekto tu spomínal, že niektorým skupïnám odberateľov poplatky klesli.
pistao
07.02.15,20:20
misoft co myslis kolki sa voci tomu Vasmu zlodejstvu ohradia.Ty tvrdis,ze sa to kompenzuje s inymi odberatelmi s vyssou amperovou hodnotou istica..Asi si dam tu namahu a zistim kolko je odberatelov do 30A a kolko nad 30a poistky.Tie poplatky sa zvysili len za distribuciu co tu trpes o neodobratej energii.Je to fixna polozka a so spotrebou nema ziaden suvis.Odobratu energiu ma Ok.Nijak mi to nevychadza len ako zlodejstvo na malych odberateoch obohacovanie na nas bez vedomia .Totiz kazdeho to zaskocilo len pri vyuctovani.Asi ozaj tomu nerozumies.Mozo si prave z ministerstva skade to vyslo.Ako kazda zlodejina.Aby si vedel doplacas na to aj ty a to v bytovom dome.
nunenko
07.02.15,20:24
Nie Kw, ale 1 kWh (je energia spotrebovaná zariadením s príkonom 1 kW po dobu 1 hodiny)
nunenko
07.02.15,20:48
http://www.urso.gov.sk/sites/default/files/pp/0166_2011_E-PP.pdf
Dodávka elektriny do spoločných častí a zariadení bytového domu tvoriace odberné miesto bytového domu, ktoré je spojené výlučne s užívaním priestorov a spoločných zariadení iba domácnosťami, sa považuje za dodávku elektriny pre domácnosť.Ak je niektorý nebytový priestor alebo časť spoločných častí a spoločných zariadení bytového domu určená na podnikanie, možno pre ostatné časti spoločných častí a spoločných zariadení bytového domu priznať sadzbu pre domácnosti, len ak priestory určené na podnikanie
tvoria samostatné odberné miesto pripojené priamo do distribučnej sústavy,
vybavené určeným meradlom a s uzavretou samostatnou zmluvou o združenej dodávke elektriny,
pričom musí mať samostatný vstup z vonkajšieho priestranstva.
Ingrid Ondruskova
07.02.15,20:52
Samozrejme sa myslelo že kWh,,,,zapojím sa do štatistiky...naša domácnosť platí za 1KWH cca 0,17 EURv tejto sume sú zarátané aj paušálne poplatky
akože za prenájom hodín /laicky povedané/
pistao
08.02.15,06:46
Vselikako ma presviedcate,ze som chudak ktory ma len platit.Viete som dochodca a take jednanie je mi cudzie.aj som odisiel z roboty pred desiatimi rokmi prave kvoli takym mudrostou mladych umelcov.Drzali sa len svojho, hoc mnohym ublizovali.Tak je aj s tymi ,ktori tu obhajuju kroky VSE a VSD.Precitajte si prispevok numenka zo zakona.Tu VSE urobila chybu,lebo podla toho porusili zakon voci bytovym domom.dakujem mu.jedinny,ktory nasiel riesenie pre sudny spor.Vidite nie ste az tak mudry ako sa predstavujete VSD.prijimam dalsie navrhy na argumentaciuomylnosti panov z VSD
bubkoch
08.02.15,07:03
boze ty si neuveritelne mimo ... nadavas ale pritom neovladas ani zakladne veci ...

ved si porovnaj ceny 2013 a 2014 a hned zistis ake bludy pises o nejakom podvode ci zarabani ...

2013
C1 fix 0,1341 €/A/mes.
C3 fix 1,1002 €/A/mes.
C4 fix 1,3211 €/A/mes.
C7 fix 1,5082 €/A/mes.

2014
C2 jednotny fix 0,5517 €/A/mes. pre vsetkych
dokonca na zapadnom slovensku v ZSD by si v 2014 platil fix 0,6606 €/A/mes. ... :-D
cize fix stupol len v C1, vo vsetkych ostatnych sadzbach klesol, v C3 na polovicu, v ostatnych isiel o cca 60% dole

dalej, je pravda ze SVB maju narok na sadzbu pre domacnosti, ale zaroven zakon a vyhlaska stanovuju PODMIENKY, za ktorych maju tento narok ... cize sadzbu pre domacnosti nemaju SVB automticky, ale az ked o nu poziadaju a preukazu splnenie podmienok

tvoj hnev je sice opravneny, ale absolutne nic s tym nespravis, lebo vsetko je v poriadku ... teda mozes si bud znizit istic alebo poziadat o sadzbu pre domacnosti a splnit podmienky pre jej ziskanie
pistao
08.02.15,07:11
tak prejdem na petrolejku.Aj tak musim svietit len v zime asi hodinu.Na to vsak zavolam media a ukazem k comu ma VSD prinutilo
pistao
08.02.15,07:20
Neviete poovedat kolko je % C3 az C7 a kolko C1.Ten pomer si myslym bude nerovny.Vychadza mi to tak,ze mali podnikatelia s 30 A isticmi maju podrzat tych velkyc vo fabrikach.Pritom regulacie musite robit nie kvoli nam malym ,ale prave kvoli tym velkym.Aj tak to je biznis,ktoy sa vam vyplatil.mali odberatelia to zaplatia.
Peggynka
08.02.15,07:34
Niekedy sa nevypláca nadšenie pre prenájom prízemia v bytovom dome podnikateľovi.Rýchlosť s akou nastúpia na výmenu ističa je neskutočná.Mne tak prišli vymeniť za diaľkový a nevšimla som si,že som podpísala 25A,pritom tam mám len jednu 100W žiarovku,ktorú na pár minút rozsvietim 2x do týždňa :D
Ingrid Ondruskova
08.02.15,08:58
no elektrárne sú úžasne rýýýýchle komando, to ja keď som v lete kupovala byt, včas som nenahlásila zmenu majiteľa bytu /bolo leto, dovolenky, mala som to tak trochu na saláme...ale nie na dlho..meškala som asi 2 dni mimo lehotu./ a oni hnusáci mi arogantne odpojili na MESIAC elektriku v celom byte!!!....hanba!!....jednajú s vami ako s ....nemám slov!!!
pistao
27.02.15,19:53
Preco kazdy sa snazi ma presvedcit,ze ja hlupak mam len platit,lebo to je prikazane od pana distribucneho.Ja nemam ziadne prava.Potom mi mozu kazdy rok zvysovat a ja nic nezmozem,alebo ako to bude.ked im budu chybat peniaze na nove auta,tak zvysia pevnu zlozku a ja hlupak musim platit.,alebo ako to myslite.Este neviem pochopit ako moze taky nezmysel schvalit URSO.
Energy Consulting
07.04.15,10:05
Dovolím si informovať o možnej úspore :

1.zmenou dodávateľa – nižšia cena za dodávky ktorá tvorí 35 % nákladov (cena konkurencie +/-10% - celkovo teda možná úspora 3,5%)

2. zmenou ističa – distribučnej ceny ktorá tvorí 42% priemernej ceny, stále platby u*priemerného zákazníka 16% a*platba za spotrebu 26%*celkovej ceny

Už sta sa nad tým niekto niekedy zamysleli ? Overte si správnosť istenia vo vašej firme, alebo domácnosti :



141500
tannenkau
07.04.15,12:49
6,5 € za kW ?????????

v domácnosti máš 1/4hodinu
čo ti onééééééééé

alebo 6,5 € za kWh

čo nevieš malú násobilku ???????? :D
tannenkau
07.04.15,12:54
Skrátka zas " jeden žena z domácnosti " rozpráva 1/3 z potrebného o tom, o čom nevie nič :D = o elektrine

PS1
A takto vznikajú fámy

PS2
Inak tiež ma dosť vytočilo , keď pre 1 BD vyšiel pomer
silová elektrina / všetky sprosté poplatky
=
1 / 4,5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Takže sofort pozriem opakovanú RS , čo tam majú za istič pre svetlá na 3 poschodia !!!
(lebo debo počítal vo vyúčtovaní 25 A )
tannenkau
07.04.15,13:00
Asik prejdem na X2 a štvrťhodinu :D
Peggynka
07.04.15,13:30
Budeš prekvapený,že tam je :D
tannenkau
07.04.15,17:46
Jasne

kedysi mali strešné ventilátory - dali 25 A

ventilátory nebežia vraj cez 10 rokov

akurát to v pripojovačke nikto nezmenil

a ja som ich prebral vlani/ vyúčtovanie robil exsprávca / tak som vlaňajšie vyúčtovacie za EE nevidel

síce to bude iba symbolicky =

pre 7/8 bytov okolo 35 € za rok