vulxy
06.02.15,20:00
zdravim ,mam psa a uz trosku podrastol tak aj by som uz zanho zaplatil dan a neviem naisto komu....trvaly pobyt mam v meste ale som cca 10 mesiacov do roka na dedine-chalupe...do mesta chodim len tak sviatocne, takze ma vlastne maju na dedine ako trvalku ,mne vychadza ze by som mal platit na dedine ale co ked pridem do mesta a capne ma messtka policia ...ako to vlastne je ? vdaka za odpovede
arizona
06.02.15,19:05
Dan za psa by sa mala platit na mieste trvaleho bydliska.

V mestach su dane za psov dost vysoke, takze mnoho ludi ma napisanych psikov na pribuznych na dedine. Na "navsteve" v meste sa pri kontrole preuzkazu kontrolnou znamkou,ktoru ma psik.
avalik
06.02.15,19:10
582/2004 Z. z.Zákon o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady


§ 22
Predmet dane

(1) Predmetom dane za psa je pes starší ako 6 mesiacov chovaný fyzickou osobou alebo právnickou osobou.

§ 26
Vznik a zánik daňovej povinnosti

Daňová povinnosť vzniká prvým dňom kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom sa pes stal predmetom dane podľa § 22 ods. 1, a zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom pes prestal byť predmetom dane.


§ 28
Správa dane
Miestne príslušnou obcou je obec, na ktorej území je pes chovaný.


§ 99a
Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje

(1) Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje je daňovník povinný podať príslušnému správcovi dane do 31. januára toho zdaňovacieho obdobia, v ktorom mu vznikla daňová povinnosť k týmto daniam alebo niektorej z nich podľa stavu k 1. januáru zdaňovacieho obdobia, ak odseky 2 a 3 neustanovujú inak. Daňovník nie je povinný podať priznanie k dani z nehnuteľností, ak je pozemok, stavba, byt alebo nebytový priestor v bytovom dome oslobodený od dane podľa § 17 ods. 1 písm. a) a b).

(2) Ak vznikne daňová povinnosť k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje v priebehu zdaňovacieho obdobia, daňovník je povinný podať priznanie k tej dani, ku ktorej vznikla daňová povinnosť, najneskôr do 30 dní odo dňa vzniku tejto daňovej povinnosti.


§ 99e
Vyrubenie dane z nehnuteľností, dane za psa, dane za predajné automaty a dane za nevýherné hracie prístroje

(1) Daň z nehnuteľností, daň za psa, daň za predajné automaty a daň za nevýherné hracie prístroje vyrubuje správca dane každoročne podľa stavu k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia na celé zdaňovacie obdobie jedným rozhodnutím, ak odseky 2 až 4, 6 a 7 neustanovujú inak.
vulxy
06.02.15,19:43
§ 28
Správa dane
Miestne príslušnou obcou je obec, na ktorej území je pes chovaný.
to ako sa definuje "kde je chovany" mne vychadza ze chovany je na dedine ale v knizke od zverolekara som napisany ako majitel z trv .bytom v meste...
avalik
06.02.15,19:48
ved zajdi na obecny urad v dedine, hadam ta tam poznaju, ked pises ze si tam 10 mesiacov v roku, tak ti dosvedcia, ze tam psa chovas, ci?