mafi525
07.02.15,14:38
Dobry den. Chystam sa prave nastupit do mojej prvej prace po ukonceni vysokej skoly (mal som uz nejake prace, no vsetky iba na dohodu, takze som bol vedeny na urade prace, alebo ak som prekrocil danu sumu,tak som si platil zdravotnu poistovnu sam, no zatial som este nemal zmluvu na full time pracu).

Zaujimalo by ma ako je to s II. pilierom pri nastupe do prvej prace na plny uväzok. V minulosti som zachytil nieco take, ze kazdy kdo nastupuje do prvej prace je uz automaticky v II. piliery a ma nejake casove obdobie na to aby z neho mohol pripadne vystupit... je to stale aktualne, alebo su tieto moje informacie chybne?

Dalej by ma zaujimalo ak su teda tieto informacie spravne, do kedy a ako je mozne z II. piliera vystupit?
Mila123
07.02.15,14:05
zamestnávateľ ti platil poistné do SP? resp. z výplatnej pásky si prečítaj, či si bol poistený na dôchodkové poistenie , ak áno už si v II. pilier. poistený....
misoft
07.02.15,16:45
Mila123
07.02.15,16:49
Dušan, v práci, dokonca ani mzdárka nerieši I. a ani II. pilier, je to vec SP a DSS a poistenej osoby........
misoft
07.02.15,16:58
Mzdárka ale musí pre SP nahlásiť. Alebo aj on osobne. SP predsa nevie, či chce, alebo nechce. SP by to mala robiť automaticky - mzdárka to musí potom odvádzať - takže aj ona o tom vie! Veď ako by potom mohla vo výplatnej páske napísať, koľko mu stiahli na to dôchodkové...? Vycucala by si to z palca?
Mila123
07.02.15,17:03