janofer
07.02.15,21:23
Som nový vlastník nehnuteľnosťi (sklad) a mam tam nejakého najomcu predošlí majiteľ o ňom nevedel priestor mu prenajal jeho syn bez najomnej zmluvy ako ho mozem vystahovat.



Predchadzajuci vlastník netusil ze ma najomcu jeho syn to prenajal bez jeho vedomia .

Neriesim vzťah jedna sa o to ze priestor neposkytol do prenájmu vlastník ale tretia osoba ktorá na to nemala poverenie a nájomca nic nepati a na výzvu nereaguje v podstate neopravnene uziva priestor vlastnikom som od 08.2014 a (najomca) o tom vie jedna sa lel o to ci ho môžem vysťahovať a ako
Mária27
07.02.15,20:59
Môžeš mu dať trojmesačnú výpoveď z nájmu, ak to bolo prenajaté na dobu neurčitú.
Nájiomná zmluva nemusí byť uzavretá písomne, ale vypovedať sa písomne musí.

Ako nový vlastník si vstúpil do nájomného vzťahu, ktorý ti možno pôvodný vlastník zatajil. Môže ísť o vadu veci, ak ti tým bola spôsobená škoda, môžeš žiadať náhradu. Za určitých podmienok by si mohol od zmluvy odstúpiť.Potom nech si to riši pôvodný majiteľ so synom.

Inak, mohol si si vec obhliadnuť, asi by si to zistil. Nájomca je v tom pravdepodobne nevinne.
Mária27
07.02.15,21:28
Nemôžeš riešiť vzťah medzi otcom a synom na úkor nájomcu. Tak isto by si nemal kupovať mačku vo vreci.