moonflower
08.02.15,09:42
Dobry den, mam situaciu, kedy sa stahujem do ineho mesta vramci krajiny. mame udelenu striedavu starostlivost, deti chodia do skoly v mieste bydliska. deti si striedame po tyzdni. je to z pravneho hladiska mozne, ze deti mozu navstevovat dve rozne skoly vdvoch roznych bydliskach? osobne to chcem riesit tak, ze ponecham detom skolu, vyziadam si individualny plan a kedze som pedagog, mozem ich cca 3 dni ucit doma. pracujem najma z domu.v praxi by to bolo tak,ze deti by chodili do skoly kazdy tyzden v otcovom tyzdni a cca 2 dni v 'mojom' tyzdni. je toto potrebne upravit sudom aelbo staci dohoda?dakuejm velmi pekne
arizona
08.02.15,10:30
Pozri si tuto stranku, tam si radia ludia ohladom striedavej starostlivosti http://www.striedavka.sk/
lujza.j
08.02.15,10:41
moonflower
08.02.15,11:43
vdaka vam obom:-)
ivka70
08.02.15,13:44
A otec deti suhlasi s ich odstahovanim do ineho mesta? To je totiz jedna z veci, s ktorou musi suhlasit.
moonflower
19.02.15,08:16
samozrejme, ze nesuhlasi, a bude robit vsetko preto, aby mi v tom zabranil. predpokladam vsak, ze ak je dieta v striedavej strarostlivosti a teda zije napr tyzden s jednym rodicom a potom tyzdne s druhym, nezalezi na tom, ci budu v tom istom meste alebo v inom.
ivka70
19.02.15,08:31
Odstahovanie sa deti do ineho mesta je jedna z veci, ktoru musi odsuhlasit aj druhy rodic.
Velky pozor na to, aby sa to neotocilo proti tebe ...

A druha vec, tahat deti ako macence po 2 skolach, nikde nebudu mat zazamie, kamaratov, lebo vzdy sa tam objavia len nejaky cas - nemyslim si, ze to pre deti je optimalne.
Dost ze maju kazdy tyzden ine prostredie doma, ale teraz im aspon skola ostava.

Podla mna za takych okolnosti vam striedavu starostlivost zrusia. A moze sa ti stat, ze ak odstahujes deti bez otcovho suhlasu, da on navrh na sud na zverenie deti do vlastnej starostlivosti a to odstahovanie bude zavazny dovod na to, aby ich pridelili jemu.

Striedavu starostlivost by sud tazko schvalil za podmienok, ktore chces detom vytvorit, ten tvoj predpoklad, ze na tom nezalezi, asi ziadny sud nebude brat vazne.
Jeremy21
19.02.15,08:36
čo ja viem tak pokiaľ sa dieťa presťahuje v rámci krajiny otec s tým nič neurobí povolenie od otca potrebuje len ak sa chcú preťahovať mimo SR vtedy potrebuje povolenie inak by sa jednalo o únos, ale to bolo pred par rokmi neviem presne ako je to teraz
ivka70
19.02.15,08:58
To mozno plati ,ak je dieta zverene jednemu rodicovi, pri striedavej starostlivosti to uz take jednoznacne nie je.