Nathaniel175
08.02.15,12:11
Ahojte, som študent a popri štúdiu som si v roku 2014 privyrábal na rôznych brigádach ako kaufland, vúb a tak, avšak popri tom som robil aj finančného sprostredkovateľa vo fincentre, samozrejme som si nič o tom nenaštudoval a nadriadený mi povedal že nemusim robiť nič, avšak kvoly viacerym brigadam sucasne som sa rozhodol podat danove priznanie aby mi boli vratene nejake tie dane. Zarobil som za cely rok okolo 2500 euro z toho ako sprostredkovatel len okolo 90. Uctovnicka mi povedala ze na zaklade toho musi vyplnit tlacivo B avsak ja nie som registrovany na danovom urade. V pondelok sa tam chystam po info ale viete mi povedat ci a aku vysoku pokutu mam ocakavat? Alebo ma doregistruju vpohode? Dufam ze kvoly 90 euram nebudu robit velke problemi. Aj ked chapem ze som porusil svoju povinnost
veronikasad
08.02.15,11:32
Máš licenciu NBS ? Ak ano, odkedy ?
Nathaniel175
08.02.15,12:38
Anosom tam zaregistrovany asi od aprila 2014
Katy a R
08.02.15,12:44
Nuž - pozri si daňový poriadok .. správne delikty (od §154)
pri dobrej konštelácii hviezd asi 30 eur tipujem ťa to výjde (treba si to dať do poriadku;)).
ešte dodám - že ako SZČO máš aj povinnosti - SAMOSTATNE musíš si všetko robiť a nespoliehať sa, čo ti kto povie. (alebo si na to "najmeš lidi");)
veronikasad
08.02.15,14:02
Treba si dať "doporiadku" aj zdravotné poistenie, ŽU plní oznamovaciu povinnosť, kto však v tomto prípade plní - neviem. Navyše ako poistenec štátu nemusí platiť preddavky v min.výške.