bunny86
09.02.15,07:35
Moj klient pocas roka nenahadzoval vybery v hotovosti do registracnej pokladne. Platil kopec faktur aj blockov v hotovosti, ale tieto vybery nenahadzoval do registracky. Preto podla pasky z ERP ma na konci roka samozrejme iny zostatok ako v uctovnictve, i ked realne tie peniaze tam nie su. Ma niekto z vas skusenosti, ako to opravit? Je mozne nahodit do registracky jeden kumulativny vyber?
Žabinka
09.02.15,07:07
a prečo by sa mali nahadzovať výbery z erp do erp?? erp má len evidenčnú funkciu, ale stále sa jedná o tie isté peniaze v účtovníctve, či už sú fyzicky v erp, alebo niekde v šuplíku.. pri dennej uzávierke sa pokladňa "vynuluje", takže keď sa urobí denná uzávierka, na druhý deň ráno máš v pokladni 0.. ale samozrejme závisí od pokladne, možno máš takú, čo pracuje inak.. a závisí aj od systému účtovania, aký bol zvolený.. či sa účtuje zvlášť erp, a zvlášť účtovná pokladňa..
bunny86
09.02.15,11:23
Ano po dennej uzavierke sa mi vynuluje..mne len islo o to, ci je potrebne kazdy vyber, ktory majitel firmy urobi z pokladne, tiez nejako nahodit do erp. Napr. ked potrebuje v hotovosti zapltit nejaku fakturu za 100 eur, ci musi do erp nahodit v ten den "vyber 100 eur". Lebo toto on nerobi..on v erp kumuluje len trzby a uhrady jeho faktur. Erp a pokladnu neuctujeme zvlast. V uctovnictve mame len jednu pokladnu v hotovosti.
Žabinka
09.02.15,15:44
nie, nie je potrebné každý výber nahadzovať do erp..