JAJA11
09.02.15,10:43
Predávam auto, ktoré je vedené na IČO. Medzi potrebnými dokladmi je požiadavka na originál živnostenského listu. Nie je však uvedené, či môže byť starý, alebo treba vybaviť nový výpis zo ŽR?

tu je návod na odhlásenie (http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu), ale neviem zistiť z popisu, či stačí starý výpis, alebo musím vybaviť čerstvý:confused:
JAJA11
02.03.15,09:53
musel byť čerstvý :-)
Žabinka
02.03.15,10:14
nemusí byť nový, stačí dať na kópiu pečiatku, s popisom "Súhlasí s originálom", a podpis..
alebo druhá varianta, zober si originál, a na DI si urobia kópiu..
ale samozrejme, keďže sme na Slovensku, nič ťa nemôže prekvapiť..
misoft
02.03.15,10:49
mimotemy

musel byť čerstvý :-)
Sledavať dátum spotreby.... :D
JAJA11
03.03.15,07:58
ďakujem za rady, ale kým by som našla ten originál z roku 2002, tak som si vybavila výpis s čerstvým dátumom :-) trvalo to asi 5 minút s malým poplatkom.... auto vybavoval manžel, tak by som nebola rada, ak by ho boli s tým dokladom vyhodili, u nás sú odhlášky a hlavne prihlášky auta veľký problém :-(
Žabinka
03.03.15,09:07
napísala som, že na Slovensku nič neprekvapí.. lebo to by museli vedúci pracovníci čítať nariadenia svojich nadriadených, a poučiť o tom svojich podriadených.. mám pred sebou Vestník Policajného zboru-Zbierka nariadení prezidenta PZ, s názvom:

Nariadenie prezidenta PZ o postupe pri evidencii vozidiel v znení Nariadenia prezidenta PZ č.11/2011.
Druhá časť-Evidencia vozidiel, Čl.3-Všeobecné ustanovenia o evidencii vozidiel, ods.2, písm. c) : totožnosť držiteľa vozidla, vlastníka vozidla alebo osoby nimi splnomocnenej a jej oprávnenie na podanie žiadosti a ak je držiteľom vozidla alebo vlastníkom vozidla FO oprávnená na podnikanie alebo PO, aj doklad o jej zriadení alebo fotokópiu takého dokladu opetrenú orginálnou pečiatkou vlastníka vozidla, dátumom a orginálnym podpisom štatutárneho orgánu...... atď..

takže na svete je takéto nariadenie, len nie všade sa ním riadia, bohužial..