EricDaze
09.02.15,10:47
Dobry den,

kupili sme radovy dom od developera (holodom), v kupnej zmluve je uvedene:

Príslušenstvo rodinného domu tvorí: elektrická, plynová, vodovodná, splašková a dažďová kanalizačná prípojka.

Cca 3 mesiace (pokial neprebehol prevod na katastri) boli vsetky siete na developera, odoberali sme vsetky media, kedze sa dokoncoval dom.

Teraz mi prisla faktura od developera, kde okrem odberu medii fakturuje aj pripojenie za elektrickej, vodovodnej a plynovej pripojky, spolu cca 400 Eur.

Maju pravo pozadovat platbu za pripojenie k sietam, ked podla kupnej zmluvy su pripojky prislusenstvom domu?

Dakujem za rady.
misoft
09.02.15,12:04
Píšeš, že ste preberali energie a média a neplatili ste do tej doby, kým to nebolo v katastri. Platil developer (ako doterajší majiteľ), vy ste brali.
Takže - má právo za dobu, kedy ste odoberali a on platil si to žiadať.
Že v zmluve je napísané "
Príslušenstvo rodinného domu tvorí: elektrická, plynová, vodovodná, splašková a dažďová kanalizačná prípojka. " - to je v poriadku - to sú káble, rúry.
Nemýľ si pojmy prípojka a pripojenie.
expeeert
09.02.15,13:38
Hmm, ja som otázku pochopil tak, že mu developer fakturuje odber médií A pripojenie prípojok - a pýtal sa len za tie prípojky, nie na platbu za samotné odbery, či?
Zrejme nejaké poplatky od plynárov, elektrikárov a vodárov za pripojenie.
EricDaze
09.02.15,14:44
samozrejme ja odbery nespochybnujem, to som spotreboval ja, to celkom urcite uhradim. Ale vadia mi poplatky za pripojky cca 400eur (SPP, VSE a vodarne). Ak chcu odomna peniaze za pripojky (resp. za pripojenie pripojky), mali byt v zmluve uvedene len vyvedenia inz. sieti pred domom a nie pripojka. Pripojka je pre mna sfunkcnena inzinierska siet a nie rura trciaca zo zeme....
draik
09.02.15,17:49
Existuje pripojka a odberné miesto....