elli
10.05.06,11:13
Rada by som poznala Vas nazor:

1. Mesiac po vzniku PP zamestnanec dorucil zamestnavatelovi oznamenie o ukonceni PP v skusobnej dobe s tym, ze PP sa konci poslednym dnom skusobnej doby.

2. Tyzden na to zamestnavatel dorucil zamestnancovi oznamenie o skonceni PP v skusobnej dobe (termin ukoncenia PP bol skorsi nez posledny den skusobnej doby).

KEDY REALNE SKONCIL PP?
dana9
10.05.06,09:29
Rada by som poznala Vas nazor:

1. Mesiac po vzniku PP zamestnanec dorucil zamestnavatelovi oznamenie o ukonceni PP v skusobnej dobe s tym, ze PP sa konci poslednym dnom skusobnej doby.

2. Tyzden na to zamestnavatel dorucil zamestnancovi oznamenie o skonceni PP v skusobnej dobe (termin ukoncenia PP bol skorsi nez posledny den skusobnej doby).

KEDY REALNE SKONCIL PP?

Podľa mňa v termíne podľa bodu 2. Pretože, ZC mal právo skončiť PP v skúšobnej dobe. ZP však neustanovuje maximálnu dobu, koľko vopred treba skončenie oznámiť (len minimálnu - tri dni aj to nie pod sankciou neplanosti)

Oznámenie o skončení PP zo strany ZC však podľa môjho názoru nič nemení na tom, že aj zamestnávateľ má právo skončiť PP so zamestnancom v SD, a to na za tých istých podmienok (písomné oznámenie, bez dôvodu) a keďže tento termín je skorší, tak vtedy sa bude končiť aj predmetný PP.

prajem pekný deň

dana:)