avava
09.02.15,15:25
Prosím Vás, koľko sa prepláca dovolenky učiteľom, ktorí majú 8 týždňov dovolenky keď zostatok je 25 dní z roku 2013. Ďakujem
ivka70
09.02.15,14:30
Ucitelia maju podla vyssej kolektivnej zmluvy 9 tyzdnov dovolenky.
Otazka je, z akeho dovodu nebola dovolenka cerpana, ci je dovod na preplatenie.
A preplaca sa to, co je nad 20 dni.
avava
09.02.15,20:30
Prepáčte, nedoplnila som , to bolo myslené či tých 8 týždňov sa pri nich nepokladá za základnú výmeru dovolenky. Dôvod - bolo veľa práce, ale nebola tam ani PN ani rodičovská nič.
avalik
09.02.15,20:54
§ 113

(2) Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku v kalendárnom roku preto, že zamestnávateľ neurčí jej čerpanie, alebo pre prekážky v práci na strane zamestnanca, zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi dovolenku tak, aby sa skončila najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho roka. Ak zamestnávateľ neurčí zamestnancovi čerpanie dovolenky najneskôr do 30. júna nasledujúceho kalendárneho roka tak, aby zamestnanec vyčerpal dovolenku do konca tohto kalendárneho roka, čerpanie dovolenky si môže určiť zamestnanec. Toto čerpanie dovolenky je zamestnanec povinný oznámiť zamestnávateľovi písomne, najmenej 30 dní vopred; uvedená lehota môže byť so súhlasom zamestnávateľa skrátená.

§ 116

(1) Zamestnancovi patrí za vyčerpanú dovolenku náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(2) Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(3) Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.
avava
09.02.15,21:10
Čím viac o tom čítam tým viac som z toho vedľa. Čiže mám preplatiť 25 dní, alebo nie ? ĎAKUJEM