tina20
10.05.06,12:40
Som živnostník a som platca DPH, chcela by som sa Vás opýtať, že keď kúpim Peugeot PARTNER nové auto zo SR, ako je to vlastne s tou DPH Budem ju musieť zaplatiť a až potom mi ju vrátia, alebo ako prosím poraďte
ďakujem Tina20
Paula
10.05.06,10:44
Som živnostník a som platca DPH, chcela by som sa Vás opýtať, že keď kúpim Peugeot PARTNER nové auto zo SR, ako je to vlastne s tou DPH Budem ju musieť zaplatiť a až potom mi ju vrátia, alebo ako prosím poraďte
ďakujem Tina20
Zaplatenie DPH už nie je podmienkou pre nárok na odpočet. Uplatníš si ju na základe faktúry....predpokladám, že nehovoríme teraz o lízingu.
tina20
10.05.06,10:55
nie nejde o lízing . takže predajcovi nezaplatím DPH?
Tweety
10.05.06,10:57
nie nejde o lízing . takže predajcovi nezaplatím DPH?Zaplatíš celú faktúru za auto aj s dph, ak si platcom aj Ty a nie je to osobný automobil kategórie M1, máš nárok na uplatnenie odpočtu tejto dane.:cool:Túto daň si v DP uplatníš, odpočítaš od svojich zdaniteľných plnení.
:cool:
zuzanar
10.05.06,10:59
Zaplatiť musíš faktúru (aspoň by si mala) a v nej je zarátaná DPH. Ak by ale úhrada nastala neskôr ako dátum vystavenia fa, DPH si môžeš nárokovať vrátiť dátumom vystavenia fa.
tina20
10.05.06,11:01
ten odpočet si urobím v štvrťročnom daňovom
Tweety
10.05.06,11:02
ten odpočet si urobím v štvrťročnom daňovomAk si štvrťročný plátca, tak v tomto.:cool:
tina20
10.05.06,11:05
práve som volala do predajne a tam povedali že mi vystavia faktúru už rovno bez DPH
Ďakujem za rýchle odpovede
zuzanar
10.05.06,11:07
práve som volala do predajne a tam povedali že mi vystavia faktúru už rovno bez DPH
Ďakujem za rýchle odpovede

Tak tomu nerozumiem.
Tweety
10.05.06,11:07
práve som volala do predajne a tam povedali že mi vystavia faktúru už rovno bez DPH
Ďakujem za rýchle odpovedePriznám sa ,tomu nerozumiem.:mee:
tina20
10.05.06,11:16
pri kúpe nového vozidla v hotovosti zaplatím cenu bez DPH/ tak mi vystaví faktúru/ , tak mi to povedala
Tweety
10.05.06,11:18
pri kúpe nového vozidla v hotovosti zaplatím cenu bez DPH/ tak mi vystaví faktúru/ , tak mi to povedalaTeda budeš ho mať o dph lacnejšie, potom si už nemáš čo odrátať.:cool:
tina20
10.05.06,11:21
asi tak odrátam si hneď pri kúpe
Tweety
10.05.06,11:22
asi tak odrátam si hneď pri kúpe To máš lepšie, ako čakať na DP.
Paula
10.05.06,11:23
Mne sa to v nevidí.....ak znížil predajca cenu nákladného automobilu z dôvodu platby v hotovosti, ešte neznamená, že tým zaniká daňová povinnosť predajcu - v prípade, že je on platcom. Alebo sa mýlim?:confused:
Tweety
10.05.06,11:27
Mne sa to v nevidí.....ak znížil predajca cenu nákladného automobilu z dôvodu platby v hotovosti, ešte neznamená, že tým zaniká daňová povinnosť predajcu - v prípade, že je on platcom. Alebo sa mýlim?:confused:No nevidí sa to ani mne, ale keď tak, tak tak. Možno to nebude celkom tak,ako píše zadávateľ. Uvidíme potom, keď bude mať faktúru.
tina20
10.05.06,11:35
zajtra tam zájdem radšej osobne sa popýtať potom vám poviem ako to dopadlo
ďakujem Vám a prajem pekný deň
Zoltán Kovács
10.05.06,11:36
No nevidí sa to ani mne, ale keď tak, tak tak. Možno to nebude celkom tak,ako píše zadávateľ. Uvidíme potom, keď bude mať faktúru.
Myslim si, že dostane zľavu vo výške dph z pôvodnej ceny. Ale v celkovej cene bude mať tak či tak to dph, len nižšiu. Takže dph nakoniec zaplatí predajcovi, a potom v 1/4.ročnom priznaní si to uplatní.
Tweety
10.05.06,11:36
zajtra tam zájdem radšej osobne sa popýtať potom vám poviem ako to dopadlo
ďakujem Vám a prajem pekný deňSom ozaj zvedavá, pretože aj na tú sumu po odpočte musí byť dph.:cool:
suzuki
10.05.06,11:37
To bude nejaká haluz. Veď keď pozrieme §71 zákona o DPH, tak je tam jasne písané že pri každom dodaní služby v tuzemsku (čo evidentne je) pre zdaniteľnú osobu - keďže tina20 je platiteľom DPH tak určite je zdaniteľná osoba - musí platiteľ vystaviť faktúru, ktorá okrem iného obsahuje aj výšku dane. Takže aj keď jej dajú 19% zľavu, musia aj tak vyčísliť daň - z tejto nižšej sumy a odviesť ju do ŠR.