zuzanna
09.02.15,16:12
prosim o radu v roku 2013 presne 12.12. sme mali vo firme krádež okrem iného ukradli aj hotovost toto som zaúčtovala na 5.. a v daňovom priznaní v roku 2013 dala ako pripočítateľnú položku

v roku 2014 nám prišlo od polície rozhodnutie že prerušuje konanie pretože je nezistený páchateľ môžem teda v teraz v roku 2014 kďže je to prerušené znižiť základ dane v daňovom priznaní o tú krádež ???
petra:-)
09.02.15,15:32
§ 19 ods.3 písm. g

Daňovými výdavkami sú aj:
g) škody nezavinené daňovníkom
1. vzniknuté v dôsledku živelnej pohromy, napríklad zemetrasenia, povodne, krupobitia, lavíny alebo blesku,
2. spôsobené neznámym páchateľom v zdaňovacom období, v ktorom bola táto skutočnosť potvrdená políciou.

Takže ak ste v roku 2013 dali krádež ako pripočítateľnú položku, môžete pri splnení podmienky z § 19 ods.3.písm.g v roku 2014 znížiť základ dane o sumu pripočítanú v r. 2013.
zuzanna
09.02.15,15:48
ja som to tiež tak pochopila len sa mi jedná že polícia napísala do uznesenia že prerušuje konanie nakoľko je páchateľ neznámy takže neviem či ešte čakať na úplné skončenie alebo stačí aj toto prerušenie
petra:-)
09.02.15,16:05
V § 19 ods.3 písm. g sa nepíše, že musí ísť o ukončené konanie, vyžaduje len potvrdenie skutočnosti o neznámom páchateľovi políciou. Asi by som to skonzultovala s DÚ, či sa v tomto prípade vyžaduje zastavenie konania a či sa vôbec takéto konanie zastavuje - nevyznám sa veľmi v týchto trestno-právnych záležitostiach :)
fortunka
09.02.15,18:13
prerušenie je v tomto pripade to iste ako ukoncenie... ukoncit to nevedia, kedze nemaju stopy... prerusili patranie, viac sa s tym zaoberat nebudu ak nepridete s nejakymi dokazmi a pod. CIZE to ber ako vec hotovu a mozete si to odpocitat