Zedci
09.02.15,17:31
Dobry den, prosim o radu ! Dna 21.1.2015 som odviezol svoje auto este v zaruke do autorizovaneho servisu. Vada ktoru reklamujem je taka ze ked auto rano nastartujem do interieru sa prenasa velke chvenie (trasie s autom) prestane to po cca minute. Robi to pri plusovych teplotach cize mne kazde rano kedze auto mam v garazi. Zavadu som si vsimol ked malo auto cca 5000km cize bolo defakto nove. Bol som s tym aj v servise kde mi povedali ze to moze byt aj zla nafta respektive ze mam jazdit ze mam predlzenu zaruku ze ked to je nieco vazne tak sa to pokazi dovtedy. Samozrejme som jazdil a aktualne som auto odovzdal pri stave tachometra 59436km (zaruku mam na km do 60000 alebo 4 roky, to bude mat auto v roku 2016) nakolko ma uz presla trpezlivost a konci zaruka nech si to teda riesia. Po mailovani a telefonovani servisu s importerom a Mladou Boleslavou, zasielanie merani z diagnostiky auta mi dnes volala pani co je garancny technik pre Skodovku ze komunikovala s Boleslavou a povedali jej ze je potrebne zaslat vsetky vstrekovace a vysokotlake cerpadlo na expertizu do nejakej Ceskej firmy ktora to pre Mladu Boleslavu robi nakolko na dignostike a meraniami sa nepodarilo zistit ziadnu chybu. Teraz pride to najlepsie. Ak by sa nic nezistilo alebo ak by to nebola nejaka vyrobna vada tak mam zaplatit 400€ ja ako zakaznik za tuto expertizu co som razne odmietol ze nebudem platit ani cent. Auto je v zaruke a maju odstranit problem co reklamujem. Ake mam prava v tejto veci kedze som bez auta uz 3 tyzdne a asi to bude tak aj stvrty ? Musia mi poskytnut nahradne auto po 4 tyzdnoch ? Auto nemam na leasing som jeho vlastnik cize ako je to s odstupenim od zmluvy ked to niesu schopni opravit ? Viem ze keby som bol firma tak mesacna lehota pre mna neplati ale voci sukromnej osobe by nejake povinnosti podla obchodneho zakonnika Skodovka mala mat.
Dakujem pekne za pomoc.
Peter
Wotan
10.02.15,06:42
Podla servisu zrejme Ide o to, ze ak sa nejedna o vyrobnu vadu a zistia to na expertize, a sposobil si problem sam - napr. nespravnym ci nekvalitnym palivom, za expertizu musis zaplatit.

Ak je to vsak vyrobna vada, alebo sa auto pokazilo normalnym spravnym pouzivanim v zaruke, su povinni to bezplatne opravit.

Divne je vsak, ze servis si nevie rady s problemom... Ty ako zakaznik mas pravo na bezplatnu opravu v zaruke. Povedal si im problem, maju to opravit. Nikto im nekaze posielat na expertizu tie diely... tebe musia poruchu odstranit bezplatne.

Neexistuje, ze sa nieco neda opravit/vymenit... ak to inak nevedia opravit len tou expertizou, je to ich problem, nech si znasaju naklady oni...

Ale ako pisem, ak si problem sposobil sam, na to sa zaruka nevztahuje a musis zacvakat ty...
Peggynka
10.02.15,06:57
Nevypisuj tu,ale rieš to tu:
http://www.skoda-auto.sk/imp/kontakt
Ja som si tak vybojovala opravu fabie týždeň po záruke,pekne som dotyčnému pánovi vo vedení Škoda auto porovnala kvalitu ich auta so sanderom,až som urazila jeho ego a vyriešil to.Nedávno mi prišiel reklamný časopis od nich,ako každoročne odmeňujú najlepších predajcov a servis,tak sa ho opýtaj v tomto duchu,či im stačí,že si si auto zaplatil.Treba byť "diplomat".Verím,že ti pomôžu :)
Zedci
10.02.15,07:52
Ja chapem co myslia. Ale TESCO naftu netankujem a ostatne auta co tam chodia jazdia v pohode... tankujem len slovnaft omv... neviem ci mi chcu nasit ze tankujem spaleny kuchynsky olej alebo co. Presne som im povedal nech si to riesia.
Zedci
10.02.15,07:54
Problem je ten ze takto sa vyjadrila uz Boleslava... cize ten najvyssi. Uvidim co dnes odpisu alebo ako sa vyjadria ze za nic nezaplatim a podla toho budem pisat dalej. Jedna sa mi ale o to ze co ked uplynie mesacna doba co tam auto stoji... mesiac bez auta je uz pekne dlho !!!
Peggynka
10.02.15,08:44
Však im napíš,že im urobíš reklamu zadarmo v médiách a nebudú musieť sponzorovať MS v hokeji :D
jslancik
10.02.15,08:54
no počkaj, a potom na čo by sme sa pozerali na majstrovstvách v strede ihriska? Snáď nie na kosoštvorec Renaultu? :D Radšej nech je tam kruh :)
Wotan
10.02.15,08:55
inak spravny servis by ti mal dat nahradne vozidlo na celu tu dobu co mas auto v servise! Ja mam renault a tam to funguje tak
Peggynka
10.02.15,09:00
Takže kosoštvorec ti vadí :D a šmejdy od kruhového výrobcu nie...:eek: Ja som mu vtedy zabrnkala na city,som mu povedala,že dacia dáva peniaze do kvality a nie na reklamu :D:D:D (vtedy dacia nemala žiadnu reklamu :)
Zedci
10.02.15,15:52
Volali mi ze bud budem suhlasit s expertizou a v pripade ze sa preukaze ze su vadne vstrekovace alebo cerpadlo a vada bola sposobena nekvalitnym palivom tak zaplatim 380e. Ak s tymto nesuhlasim tak uzavru garanciu lebo nespolupracujem... a to sa vyjadrili najvyssi z CR Mlada Boleslav.
bubkoch
10.02.15,17:03
nechapoem co si myslel tym Tescom ...
tesco predava jedny z najlepsich PHM (plus) .... ale vidim ze marketing v tvojom pripade slavi uspech ... :-DDD
Peggynka
10.02.15,17:17
Zedci
10.02.15,17:34
Toto som uz vsetko prelustroval. Mam automat takze si radi sam. Na zotrvacnik som myslel aj ja ale vraj to on nieje mi bolo povedane. Idu po tryskach a cerpadle. Napisal som email importerovi teda cez ten formular co si mi dala odkaz. Zajtra idem do Ziaru nad Hronom tak sa opytam tam ci by mi to nepozreli ako iny servis. IMPU si chvalia....
Peggynka
10.02.15,19:30
Porozmýšľaj aj nad podaním na SOI,možno v postupe nie je niečo kóšer.Tu si nájdi miestnu príslušnosť SOI a je tam formulár (je to podanie,nie sťažnosť !):
http://www.soi.sk/sk/Kontakt.soi
Zedci
07.06.15,07:38
Ani som sa neohlasil a uz je to nejaky ten piatok co mam auto doma. Vsetko trvalo asi 2mesiace s tym ze auto som mal medzi tym na tyzden svoje a na dalsi tyzden pozicane. Vysledok je vymenene vsetky 4 vstrekovace ktore to ale nevyriesili. Hned na to vymenili zotrvacnik a uz je to ok. Zmizlo aj sustanie co som im vravel ze nieje vporiadku. Neplatil som ani cent. Len to cakanie. Samotne opravy a vymeny dielov boli rychle len kym sa vsetci dohodli co a ci mozu to trvalo. Tot moj pribeh.
dmc
07.06.15,15:12
Ja osobne som mal po natakovani na TESCO -Levice problem s palivom kedy po prejdeni 500 m mi auto chciplo a uz neslo nastartovat - a nasledovalo vypustenie paliva a preplach - nikdy predtym ani potom sa mi to nestalo. Je tomu cca 4 roky takze ziaden "kamarat -kamarata - ale osobna skusenost.