učiteľkasona
09.02.15,18:25
Dobrý deň, môže žiak na strednej škole prepadnúť z telesnej výchovy? Dakujem.
alaya1
09.02.15,17:53
ak ma klasifikovany predmet znamkou, moze
Wotan
10.02.15,06:24
heh..ktory ucitel by nechal ziaka prepadnut z telesnej..toho by som osobne isiel riesit... Nutit niekoho podavat v sporte dobre vysledky, ktory mozno na to nema...

Zabuda sa, ze telesna vychova na skolach bola zavedena preto, aby ziaci mali medzi vyucovanim pohyb. Zial dnes je to uz len povinnost v rozvrhu, a telesna sa ziakom dava aj ako siedma posledna hodina, co vobec nema zmysel, nakolko nesplna povodny spominany ucel.

Telesna by ani nemala byt klasifikovana, nakolko kto chce robit atletiku alebo dokladne nejaky sport, nech ide na sportovu skolu.

V mojom detstve sme na telesnej hravali futbal, kto chcel si nasiel inu pohybovu aktivitu, a nikto nic neriesil a kazdy bol spokojny.
Peggynka
10.02.15,07:21
Som si predstavila,že žiak je napr. obézny a učiteľ namiesto toho,aby vzbudil u neho záujem o pohyb,tak ho nechá prepadnúť,tsss...Poznala som "učiteľku" TV,ktorá sa vysmievala takýmto žiakom :eek:
Rudolf Gorel
10.02.15,16:12
Samozrejme že môže. Telesná výchova podlieha rovnakým predpisom ako ostatné predmety.
Zuzana Sarkova
16.02.15,09:04
Súhlasím :) Dnes sa má prihliadať na to, aby sa deti hlavne hýbali, nie podávali výkony. Na to sú športové kluby.
AdrianaA
16.02.15,09:15
No, zase to nie je len o učiteľoch. Ja si pamätám, že na Tv vždy 1/3 necvičila, lebo ... skrátka vždy sa našiel dôvod prečo. Jednoducho nemali záujem o TV. Potom ich učiteľka nechala skákať cez kozu aj oblečených, lebo nemali známky. No, ale viete si predstaviť ako to dopadlo. My, čo sme na každej hodine TV trénovali a svoju ťarbavosť postupne zlepšovali sme boli hviezdy. A taký leňoch leňošný, ktorý bral hodinu TV ako trest a smial sa na naších výkonoch počas hodín, potom cítil krivdu, že dostal 4 alebo 5 za svoj preskok. Učiteľka podotýkam známkovala aj snahu žiakov, lebo nie všetci sme sa narodili ako športovci, ale pri niektorých nebola ani snaha sa zúčastniť hodiny.
jslancik
16.02.15,10:19
no a prečo nie? ak je to normálne klasifikovaný predmet, tak nie je problém. Predpokladám, že ako v minulosti, aj teraz sú kritériá, podľa ktorých sa hodnotí. Aby to nebolo čisto subjektívne. A každému prináleží známka podľa toho, ako spĺňa kritériá.
Tak či tak je to divné, aj úplný manták, AK CHCE, to musí utiahnuť aspoň na 4. Vyučujúci ocenia snahu a prižmúria oko. Len ak nechce, kašle na to, ignoruje, či je drzý a arogantný, vyučujúci nemá dôvod byť ústretovejší. Mimochodom, tie kritériá nie sú nijak prísne (viď príspevky o atlétoch). Potom by všetci jednotkári museli byť atléti, profi volejbalisti, a čo ja viem?
Apropo, hodnotenie TV - prečo nie? Lebo na to niekto nemá? Niekto nemá na jazyky, a koho to zaujíma? Niekto nemá na matematiku, nezájem. A osobne si myslím, že vedenie deciek k pohybu je životne dôležité - za drvivú väčšinu civilizačných ochorení môže nedostatok pohybu či nesprávna životospráva.