devil811
09.02.15,19:15
Dobry den, u jedneho poskytovatela internetu som si cez zakaznicku linku objednal zriadenie sluzby internet. Po par dnoch mi poslali navrh zmluvy ktory som podpisal a zaslal spat nasledne podpisali oni a zaslali mi kopiu aj pre mna. Sluzba bola aktivovana. Pocas 8 dni co som internet vyuzival ale sa nepotvrdili vobec rychlosti ktore by som ocakaval aj ked oni tvrdia ze negarantuju max rychlost. Rozhodol som sa od zmluvy odstupit v lehote do 14 dni teda na 9 den. Odpoved som ale dostal takuto:

Dobry den pan........

je mi to luto, ale podla vyjadrenia nasho pravneho oddelenia nie je mozne odstupit od podpisanej zmluvy. Vy mate zmluvu podpisanu.
Pokial by to bola telefonicka zmluva, tak by ste nepodpisoval dokumenty, Vy ste uzatvaral sice telefonicky zmluvu, ale bola Vam zasielana na podpis a Vami podpisanu ste nam ju zaslal naspat.

Je to teda nevypovedatelne alebo len hraju so mnou spinavu hru??? Dakujem za radu.
fortunka
09.02.15,18:19
Podla mna ide o klasicku zmluvu, papierovu zavaznu. ZMluva na dialku sa nepodpisuje, je to napr. nakup online, tele nakupy a pod.. objednas, suhlasis a dostanes. Toto je ako klasicka sluzba s operatorom, iba si si zajednal sluzbu telefonicky a papiere ti poslali...
devil811
09.02.15,18:36
Takze sa neda odstupit??
bubkoch
09.02.15,18:53
mas pravo odstupit od zmluvy v lehote 14 dni ...
ja som spravil presne to iste v orange, akurat k odstupeniu doslo este pred samotnou instalaciou pripojenia ... ale uz po podpise zmluvy ...
po telefone sa neda vysvetlit a objasnit cely rozsah sluzby, rovnako sa zmluva neda precitat pocas 2 minut, ked ju kurier prinesie na podpis ...