terry
10.05.06,12:26
dobrý deň,



ako zistím či bol môj meil skutočne odoslaný a doručený ? píše mi tam takúto hlášku :

Toto je informační správa automaticky poslaná serverem kokos.mail-atlas.net

Vašu správu sa nepodarilo odoslať na nasledujúce adresy:
(mail-relay2.slovanet.net: 550 Service unavailable; Client host [212.47.13.147]
blocked using dnsbl.sorbs.net; Spam Received See:
Chobot
10.05.06,10:44
dobrý deň,



ako zistím či bol môj meil skutočne odoslaný a doručený ? píše mi tam takúto hlášku :

Toto je informační správa automaticky poslaná serverem kokos.mail-atlas.net

Vašu správu sa nepodarilo odoslať na nasledujúce adresy:
(mail-relay2.slovanet.net: 550 Service unavailable; Client host [212.47.13.147]
blocked using dnsbl.sorbs.net; Spam Received See:

Pri písaní samotného mailu si musiš v nastaveniach zadefinovať požiadavku o oznámení doručenia prípadne prečítania e-mailu a až potom poslať. Ak to pošleš bez tejto požiadavky, dodatočne ju už nemôžeš na ten mail uplatniť. Nie všetky domény však túto možnosť poskytujú (alebo nie zadarmo).

Niektoré servery pošlú odosielateľovi chybovú hlášku, ak meno príjemcu neexistuje alebo ak doručenie nebolo možné z iného dôvodu (napr. plná schránka), nie však všetky mailservery to robia. To sa stalo aj v Tvojom prípade, keď správa nebola doručená.

Potvrdenie doručenia neposielajú servery automaticky, lebo to by sa mohla jedna správa zacyklovať (napr. poslal by si správu, server by potvrdil prijatie a poslal na Tvoj server, Tvoj server by znovu potvrdil prijatie potvrdenia a poslal späť, ten server by znovu poslal potvrdenie o prijatí a tak dokola).
miro_c
10.05.06,10:56
Niektorí mailový klienti majú možnosť do mailu vložiť príznaky na skontrolovanie doručenia, resp. prečítania mailu. Tieto voľby sa väčšinou nazývajú: Potvrdenie o doručení a Potvrdenie o prečítaní. Samozrejme, že to vrátenie týchto potvrdení závisí aj od mailového systému adresáta (môžu byť vypnuté) a od nastavenia servrov (body, cez ktoré mail prechádza). Ak mail prechádza cez viacero servrov, potvrdenie o doručení sa môže vrátiť nielen od adresáta, ale aj z týchto servrov (ako si mail predávajú).

Tvoj mail nebol evidentne doručený, bol servrom zablokovaný. To môže mať viacero príčin (mail mohol server identifikovať ako spam, alebo mohol obsahovať nepovolenú prílohu - niektoré servre pri nevhodnej prílohe túto odstránia a mail doručia, niektoré môžu zablokovať celý mail).

Treba vyskúšať poslať testovací mail na daného adresáta (iba text), či mail prejde, alebo bude znova zablokovaný.

Dúfam, že som aspoň trošku prispel k objasneniu putovania mailov.