Petronela44
09.02.15,22:15
Mám 24 rokov nepracujem poberám len 223 e materskú žijem u mojich rodičov priateľ má 30 je kamionista má prijem kolo 1200e náš syn má 9 mesiacov posiela mi na maleho 50e po našej ústnej dohode...zobraty nie sme nežijeeme spolu rozišli sme a on je mi ochotný dať na malého 50 e čo je málo kedže naši chcu 100 na domácnosť 60 mám požicku z providentru ktorú som vzala koli nemu platím telefon 19 e a druhy 16 e lebo musím tak svoj paušál 50 e a na malého mi nič neostane požičiavam si kade takde peniaze a on jednuducho urobil to že jeho zamesnávateľ jejeho super kamoš a na účet mu posiel len základ ostatné mu dáva na ruku ....a dokonca vraj ak podám papiere na sud tak ho akoze šef vyhodí a pojde pracovať na dohodu len aby nedával malému vela penazi... bola som v právnom centre lebo na právnika nemám ale obávam sa že tam mi daju nejakého štatneho neskuseného advokata č čo nič nebude vedieť ex ma super právnika...mám žiadosť z toho centra a je aj vypísana no stále váaham či to podať alebo nie či mi neprísudi sud len to základne vyživne... lebo tym sa mi vyhráza ...ja mám tak isto svoje potrebby a penizae na seba potrebujem tiež ale nemôžem pracovať mám právo ked nie sme manželia žiadať od neho? či mám proste pytať výživne aspon 200e.. on si plati aj dlhy čo si urobil za mlaada a to plati tak 800 e mesačne bude na to sud prihladať ? že proste mi dá do kopy malé vyzivne lebo má dlhy ? má vôbec zmysel sud ? stále si pyta aj nášho syna ale kedže sa vyjadril pred mojimi rodičmy že neverí že je jeho a chce testy dna tak naši mu zakázali k nám chodiť takže malého vidí ked sme na prrechádzke .maly ho neposzna a chcem aby sa s ním stretával čim menej proste nemože isť moje dieta samo bezo mna nevie sa o neho starať ani nič..ked som bola tehotná písal mi aj vyhražne sms lenže je to spred roka a pol mám to použit ? vtedy mi nechcel dat telefon lebo ich chcel vymazať a volala som políciu tkaže záznam o tom je ale tresne oznámenie že ma sotil som nedala :( čo mám robiť dakujem
jelalim
09.02.15,21:28
1. má význam to riešiť, v rukách potrebujete mať normálne rozhodnutie súdu o určení výživného. Skutočne sa to nedá tak riešiť, že Vám občas dá €50.
2. sama to asi nepodáte, nájdite si právnika, a celé mu to takto isto ako ste predniesli nám, predneste aj jemu.
Petronela44
10.02.15,08:09
Ďakujem pekne za odpoveď
marjankaj
10.02.15,08:14
Skús sa opýtať tu
http://www.vestenie-cez-telefon.sk/?gclid=CO61iNOE18MCFWXHtAodQkoAKQ

My netušíme ako rozhodnú naše súdy.
arizona
10.02.15,09:51
Treba co najskor dat navrh na sud na urcenie vyzivneho.
A nedaj sa zastrasovat! Pri navrhu si uved radsej ovela vyssiu ciastku.
Ako dieta bude rast, kludne si mozes 1x rocne ziadat o dalsie zvysenie.
Platenie vyzivneho je prvorade,pred ostatnymi platbami. To, ze tvoj ex musi splacat aj ine dlhy sud moc do uvahy neberie, dieta je prvorade.
Ak budes mat rozhodnutie sudu o stanovenom vyzivnom, mozes lepsie zabojovat,ak by ti pravidelne neplatil.
Ako sofer z povolania potrebuje vodicak. Ak nebude platit vyzivne, vodicak mu mozu odobrat,pokym nesplati svoje dlhy...


A ak bude zamestnavatel az moc nadrzovat tvojmu ex, kludne mu tam posli kontrolu z inspektoratu prace.Kontakty si vygooglis podla mesta zamestnavatela.
Tym, ze tvojmu ex napise nejaku min. mzdu a ostatok dava bokom, neublizi len tebe,ale okrada aj stat. A na to su statni uradnici moooc haklivi a vedia sa podvodnikom stedro odmenit .-)

Ale treba si uvedomit, ze ako otec ma nielen povinnosti,ale aj prava.
Petronela44
10.02.15,10:05
dakujem
marjankaj
10.02.15,12:25
Keby bolo dopredu jasné, aký bude verdikt súdu, tak by sa predsa nikto nesúdil.
misoft
10.02.15,16:20
A ja ešte doplním arizonu: až budú lajstrá zo súdu - tvojmu "milému" potom uť ani svätená voda nepomôže. Nebude platiť? O vodičák príde. Nebude mať robotu? Dáš exekútorovi a ten mu i gate zoberie (obrazne). A ešte si bude za to i pýtať - od neho, nie od teba.
A jeho kamoš - zamestnávateľ? Nabehne tam inšpekcia, nabehnú daňováci - ajajaj - aj on o gate príde.....
Petronela44
10.02.15,18:04
kiežby to tak tak aj dopadlo:(
je to strašný úbožiak a ja hlupana že som mu stále odpúštala :(
misoft
10.02.15,18:09
Už nebuď hlupaňa - staň sa pre neho fúriou.....