tajmac
10.02.15,07:04
Daju sa prekopirovat mapy s jednej GPS navigacie do druhej rovnakej ? Ma s tym niekto skusenosti ?
misoft
10.02.15,16:34
Možno hádam - ale každá navigácia používa svoj formát pre mapy. Takže z Garminu asi do TomToma nedáš(a pod.)
tajmac
10.02.15,19:14
To je mi jasne. Preto som napisal, ze rovnake navigacie /MIO/. Ako si to robil ? Staci prekopirovat subory ?
karakul
10.02.15,19:46
to môže závisieť od toho, ako ktorý poskytovateľ si chráni svoje produkty; niektoré mapy sa inštalujú do príslušného prístroja a potom sú s ním viazané, napr. na jeho sériové číslo a v ďalšom prístroji nie sú funkčné. Odblokované mapy by sa mali dať preniesť z prístroja na prístroj.
tajmac
11.02.15,05:23
Priatel ma dozivotnu aktualizaciu map celej europy. Cize ich ma odblokovane. Staci ich prekopirovat do mojej rovnakej GPS -MIO ?
misoft
11.02.15,17:24
Pozor! To, že má "doživotnú" aktualizáciu neznamená, že sú odblokované. Ak má zaplatené s aktualizáciami - tie aktualizácie máp sú viazané na navigáciu.
Aj Sygic má doživotnú aktualizáciu. Na rozdiel od iných - aj pre tzv. free (neplatenú - okresanú) verziu. Ale tie mapy (dajú sa stiahnuť z ich stránok - za poplatok) sú len pre Sygic... iné navigácie ich nepoznajú - to isté MIO mapy zase nepozná Sygic.
Tak isto - ani ja nemôžem používať Sygic navigáciu (zaplatenú) naraz na dvoch zariadeniach. Len na jednom.

Takže odpoveď - ak to nie je voľná mapa - tak to nestačí.
karakul
11.02.15,17:34
... presne ako hovoríš - aj ja mám Lifetime, ale pred inštaláciou máp vždy musím vybrať prístroj, s ktorým budú tie mapy zviazané... okrem toho som si myslel, že zadávateľ otázky chce preniesť vlastné mapy medzi svojimi GPS, ale ako vysvitlo, chce do svojej navigácie priateľove mapy...
tajmac
12.02.15,06:25
misoft: v utorok si pisal, ze mozno hadam. Ale asi to nepojde. Bolo by to prilis jednoduche
tajmac
16.02.15,17:54
Tak nakoniec sa mi to predsa podarilo, aj napriek vasim nazorom. Na nete som nasiel komplet verziu pre MIO 410. Je sice pravda, ze som niektore mapy musel vyhodit, pretoze nestacila kapacita pamäte. Ale ked snad niekedy pojdem do Albanska, tak si ju tam vlozim na vymenu
karakul
16.02.15,19:03
naše názory sa nevzťahovali na nelegálny spôsob nadobudnutia GPS máp...
tajmac
18.02.15,06:48
to urcite nemyslis vazne. keby som chcel legalne, tak si ich kupim a nepytam sa
jslancik
30.03.15,09:00
to myslí vážne. Inak by tvoja otázka bola v rozpore o. i. s kódexom Porady a musela by byť vymazaná.