Jennys
10.05.06,14:06
Viem, že sa o SZČO a materskej popísalo dosť ale mám v tom taký guláš, že už sa v tom nevyznám, preto sa chcem spýtať takto priamo. Viem, že počas materskej môžem prevádzkovať aj živnosť. Pracujem doma, takže viem, že sem-tam si čas nájdem. Platím si dobrovoľné nemocenské od minulého roku a to maximum takže by som mala dostať maximálnu čiastku materskej. Materskú som si chcela dať na manželov účet, pretože ten môj používam na podnikanie a nechcem aby sa mi to tam miešalo. Je to vôbec tak správne? Veď materská sa mi nebude počítať do príjmu nie? Sú tam nejaké obmedzenia napríklad v príjmoch (obrat alebo zisk?) kedy by mi už materskú nevyplácali? Alebo je to v poriadku? Počas materskej by som faktúrovala často, nevadí to? A ešte sa chcem spýtať či sa materská počíta ako príjem do podnikania, alebo nie, lebo keby nie, tak by som si ju dala posielať na manželov účet. A ešte sa chcem spýtať ako je to s platením odvodov do SP, lebo tam mi povedali, že nemocenské si platiť nebudem musieť od júla, odkedy si musím platiť odvody. Takže si budem platiť len dôchodkové a ostatné? Alebo ani to? Ďakujem.
Jennys
11.05.06,17:51
naozaj sa nenájde nikto, kto by sa mi k tomuto vyjadril, potrebujem to naozaj vedieť a mať v tom jasno...:confused: