luebchenko
22.10.04,09:08
Sídlo živnosti (vediem JU) mám v mieste môjho bydliska. Je to rodinný dom, máme veľkého strážneho psa. Počula som, že si ľudia dávajú v podobných prípadoch náklady na krmivo a pod. do účtovníctva s tým, že je ten pes vlastne stráži sídlo firmy. Odvtedy si odkladám potvrdenky za krmivo, veterinára (žiadna maličkosť!!!), ale nie som si taká istá, ako na to. Stretol sa s tým už niekto? Mám toho psa zaradiť do majetku? Ako? - je to miešanec bez papierov a na tých pár korún čo sme ho kúpili samozrejme nemám žiadne dokladyhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif. Takže ako?
Ľuba
Janca
22.10.04,07:20
Myslim, ze tazko obhajitelne, ine by bolo, keby tam bol aj sklad. A kto Ti urci, kolko "casu" venuje strazeniu firmy a kolko Vas ako osoby. To nie je telefon na impulzy. Ja mam zase psa v byte a firmu tiez a moj spravca dane ma vysmial, ze to nie je elektronicke zabezpecenie, aj ked tuto funkciu DOKONALE nahradza. Dvere nemusime zamykat a postarka nam dava postu z vytahu / len vytrci ruku /. Taku istu skusenost mam aj s romami, ked pridu pytat pokazene dazdniky. Hi-hi-hi
luebchenko
22.10.04,07:26
No dobre, sklad tam síce nemám, ale zariadenie kancelárie, výpočtovú techniku a pod. Bez toho nezarobím ani korunu. Píše sa niekde v našich zákonoch premúdrych, že na ochranu majetku môže využívať firma len elektronické ochranné zariadenia?
Zita5
22.10.04,07:29
Já mám tiež strážneho psa v areáli firmy , do nákladov dávam potravu pre psa , očkovanie , poplatok za psa , ktorý platíme mestu ./ Tu by som chcela podotknúť , že psa treba prihlásiť - poplatok za rok 200 Sk/. Mala som už zopár krát daňovú kontrolu a všetko prešlo , bez akých koľvek otázok . Takže toto je moja skúsenosť .


Pekný deň !