viktoria
10.05.06,15:08
Mám trochu špecifický problém s postupom DÚ pri registrácií podľa §7 zákona o DPH.

Chcela som zaregistrovať podnikateľa ako registrovanú osobu pre DPH. Na miestnom DÚ som odovzdala tlačivo, kde som vyplnila príslušnú časť pre registráciu podľa § 7.

Keď som uvidela osvedčenie, skoro som odpadla. :eek: DÚ ho zaregistroval ako štvrťročného platiteľa.

Čo teraz? Ako by ste riešili daný problém?
nikinka
10.05.06,17:58
Ahoj pravdepodobne si zle vyplnila tlačivo o registrácií kde si dala štvrťročný platca, alebo si nedala nič.
Asi najlepšie by bolo keby si išla na úrad osobne s listom so žiadosť o zmenu zdaňovacieho obdobia a udala dôvod prečo chcete byť mesačný platcovia.
Ozvy sa potom ako si dopadla...
viktoria
10.05.06,18:43
Tlačivo som vyplnila dobre, na registrovanú osobu podľa § 7 sa nevzťahuje zdaňovacie obdobie, uvedená osoba poda daňové priznanie len za mesiac, v ktorom prijala tovar z IČŠ.

Skúsim napísať žiadosť o opravu zrejmých omylov a nesprávností podľa § 54 zákona o správe daní a poplatkov.
viktoria
11.05.06,07:14
Prosím Vás, kde by som mohla overiť, či podnikateľ je zaregistrovaný ako platiteľ podľa §4 alebo ako registrovaná osoba podľa §7?
Tweety
11.05.06,07:38
Prosím Vás, kde by som mohla overiť, či podnikateľ je zaregistrovaný ako platiteľ podľa §4 alebo ako registrovaná osoba podľa §7? www.drsr.sk (http://www.drsr.sk:cool:)
viktoria
11.05.06,08:00
To znamená, že ak je podnikateľ registrovaná osoba podľa §7, po overení čísla IČ DPH sa má objaviť v stĺpci "Registrácia" že je registrovaná osoba pre DPH, alebo sa tam neobjaví vôbec?
Tweety
11.05.06,08:03
To znamená, že ak je podnikateľ registrovaná osoba podľa §7, po overení čísla IČ DPH sa má objaviť v stĺpci "Registrácia" že je registrovaná osoba pre DPH, alebo sa tam neobjaví vôbec?Objavia sa ti všetky údaje o firme,aj od kedy je registrácia.
dari1
11.05.06,08:12
Mám trochu špecifický problém s postupom DÚ pri registrácií podľa §7 zákona o DPH.

Chcela som zaregistrovať podnikateľa ako registrovanú osobu pre DPH. Na miestnom DÚ som odovzdala tlačivo, kde som vyplnila príslušnú časť pre registráciu podľa § 7.

Keď som uvidela osvedčenie, skoro som odpadla. :eek: DÚ ho zaregistroval ako štvrťročného platiteľa.

Čo teraz? Ako by ste riešili daný problém?

Aj my sme mali taky problém, na dan.urade im to v SW priamo takto vypisalo, konzultovali sme to so spravkynou, potom to nejako upravili, takze sme nemuseli podavat dan.priznania.
Ale po par mesiacoch sme sa stali platiteľmi DPH, takze k dan.priznaniam aj tak doslo.
Jednoznacne chod za spravkynou dani a ries to, lebo ak budes ako stvrtrocny platitel, mas povinnost dan.priznani.
viktoria
11.05.06,08:14
Ďakujem Majka za pomoc, len ešte jedna blbá otazka: ten posledný údaj u registrovanej osobe bude: Platiteľ DPH, alebo niečo iné? Ide mi o to , že chcem mať istotu, že ako toho podnikateľa zaregistrovali, lebo som podala žiadosť o registráciu podľa §7, a zda sa mi že ho zaregistrovali podľa § 4, lebo ten posladný údaj je Platiteľ DPH, ale registrovaná osoba podľa §7 nie je platiteľ.
viktoria
11.05.06,08:16
Aj my sme mali taky problém, na dan.urade im to v SW priamo takto vypisalo, konzultovali sme to so spravkynou, potom to nejako upravili, takze sme nemuseli podavat dan.priznania.
Ale po par mesiacoch sme sa stali platiteľmi DPH, takze k dan.priznaniam aj tak doslo.
Jednoznacne chod za spravkynou dani a ries to, lebo ak budes ako stvrtrocny platitel, mas povinnost dan.priznani.

Ďakujem Dari.;)
Tweety
11.05.06,08:24
Ďakujem Majka za pomoc, len ešte jedna blbá otazka: ten posledný údaj u registrovanej osobe bude: Platiteľ DPH, alebo niečo iné? Ide mi o to , že chcem mať istotu, že ako toho podnikateľa zaregistrovali, lebo som podala žiadosť o registráciu podľa §7, a zda sa mi že ho zaregistrovali podľa § 4, lebo ten posladný údaj je Platiteľ DPH, ale registrovaná osoba podľa §7 nie je platiteľ.
Je tam vypísané: Platiteľ DPH? Ak áno, tak je platiteľom.
viktoria
11.05.06,08:28
Je tam vypísané: Platiteľ DPH? Ak áno, tak je platiteľom.

:eek: Moje obavy sa potvrdili. Ďakujem Majka. Idem napísať žiadosť.
vajda65
28.05.06,18:13
poviete mi niekto prečo za každú cenu radíte byť mesačný platiteľ, ja som sa teraz registroval a dal som sa tam ako 1/4 ročný platiteľ. Ved to predsa záleži od obratu a ked nedosiahnem 10 000 000 tak musím byť 1/4 ročný, nie?
evina
28.05.06,18:30
poviete mi niekto prečo za každú cenu radíte byť mesačný platiteľ, ja som sa teraz registroval a dal som sa tam ako 1/4 ročný platiteľ. Ved to predsa záleži od obratu a ked nedosiahnem 10 000 000 tak musím byť 1/4 ročný, nie?

Áno v Tvojom prípade je to tak. Rozdiel je v tom, že Ty si registrovaný podľa § 4 zákona o DPH a v téme sa jedná o § 7 zákona, ktorý znie:

§ 7
1/ Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 420 000 Sk.

a vyššie v príspevkoch od Viktorie máš vysvetlené čo to znamená....