sandy11
10.02.15,12:36
Dobrý den, pracovala som v jednej spolocnosti ako živnostníčka na základe zmluvy o obchodnom zastúpení podľa paragrafu 652 obchodného zákonníka, 26.1 mi vedenie mojej pobočky oznámilo ze som dostala ,, výpoveď,, z dôvodu znižovania stavu ale ze vlastne ,,výpoveď,, je plátna uz od decembra a od decembra ma uz neeviduju vo firme, ale kedže som nebola od konca decembra do 26.1 v praci ( a telefon ani pošta neexistuje ) z dôvodu choroby tak mi to oznámili podotýkam SLOVNE až toho 26.1. V zmluve je uvedené ,, zmluva moze byt vypovedana ktoroukolvek zo zmluvných strán s výpovednou dobou 3 dni, ktora začína plynúť dnom nasledujúcim po doručení písomnej výpovedi druhej strane,, napriek tomu mi do dnešného dňa nič neprišlo a vedenie spolu s účtovníčkou tvrdia ze nie su mi povinný nič písomne oznámiť ... Tak by som chcela vediet ci mam teda ja pravdu a podľa zmluvy ,, moja výpoveď,, nie je stále plátna kedže mi nič písomne nedoručili alebo majú pravdu oni a môžu ma ,, vyhodiť,, ústne na konci januáru k decembru ? A ci mi majú poskytnúť este nejake iné doklady napríklad výšku vyplatených provízií za rok 2014 a potvrdenie o zdaniteľných príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na dan, o daňovom bonuse za vyživované dieťa za rok 2014... Dakujem
marjankaj
10.02.15,11:44
Odpoveď hľadaj vo svojej zmluve o obchodnom zastúpení.

Obchodný zákonník
§ 668
Na začiatok

(1) Zmluva je dohodnutá na neurčitý čas, ak to určuje zmluva alebo ak zmluva neobsahuje ustanovenie o čase, na ktorý má byť uzavretá, alebo ak z účelu zmluvy nevyplýva časové obmedzenie.

(2) Zmluvu dohodnutú na neurčitý čas môže ukončiť ktorákoľvek zo strán výpoveďou.

(3) Dĺžka výpovednej lehoty pri výpovedi danej v priebehu prvého roka trvania zmluvy je jeden mesiac, pri výpovedi danej v priebehu druhého roka je dva mesiace a ak zmluva trvá tri a viac rokov, je výpovedná lehota tri mesiace. Zmluvné strany sa môžu dohodnúť na predĺžení výpovednej lehoty.

(4) Ak si zmluvné strany dohodnú dlhšie výpovedné lehoty, ako sú uvedené v odseku 3, nesmie byť lehota, ktorou je viazaný zastúpený, kratšia ako lehota, ktorú musí dodržať obchodný zástupca.

(5) Ak z obsahu zmluvy nevyplýva niečo iné, výpovedná lehota uplynie ku koncu kalendárneho mesiaca.

(6) Ustanovenia odsekov 2 až 5 sa použijú aj na zmluvu uzavretú na určitý čas, ktorá sa zmenila na zmluvu uzatvorenú na neurčitý čas podľa § 667, s tým, že výpovedná lehota podľa odseku 3 sa bude počítať s prihliadnutím na čas trvania zmluvného vzťahu, ktorá predchádzala zmene na zmluvu na neurčitý čas.
avalik
10.02.15,11:47
Ak mate v zmluve dohodnutu vypovedni dobu 3 dni po pisomnom doruceni druhej strane tak to musi byt dodrzane. Nemusi byt dodrzane, len ak ukoncite zmluvu dodatkom k zmluve dohodou k urcitemu dnu.

Potvrdenie o zdanitelnych prijmoch zo zavislej cinnosti ...ti nemozu vystavit, pretoze si nebola ich zamestnanec.

K proviziam pozri § 660 Obchodneho zakonnika, pripadne ustanovenia v zmluve.