AndreaB
10.05.06,14:20
Dobrý deň, viem že k tejto téme sa toho už veľa popísalo, ale nakoľko nie som mzdár ani účtovník, chcem Vás poprosiť o radu. Potrebujem vedieť, či má povinnosť podať ročné zúčtovanie poistného spoločník v s. r. o., ktorý je zároveň zamestnancom u fyzickej osoby. Ak áno, podáva si ho sám? Veľmi ďakujem za odpoveď!
katkaj
10.05.06,12:34
Dobrý deň, viem že k tejto téme sa toho už veľa popísalo, ale nakoľko nie som mzdár ani účtovník, chcem Vás poprosiť o radu. Potrebujem vedieť, či má povinnosť podať ročné zúčtovanie poistného spoločník v s. r. o., ktorý je zároveň zamestnancom u fyzickej osoby. Ak áno, podáva si ho sám? Veľmi ďakujem za odpoveď!

Konatelia v s.r.o. boli minulý rok od 1.1. do 31.8. považovaný za SZČO a mali sa prihlásiť v ZP a platiť preddavky. Z tohoto titulu si musí urobiť ročné zúčtovanie sám
Marína
10.05.06,15:50
AndreaB, doporučovala by som, aby si na RZZP neotvárala nové témy, ale otázky kládla do už otvorených tém. Ďakujem.
Viď:
http://www.porada.sk/faq.php?faq=vb_faq#faq_vb_board_usage

http://www.porada.sk/showthread.php?t=2886&highlight=etiketa+porady
Melnick
10.05.06,16:25
AndreaB, doporučovala by som, aby si na RZZP neotvárala nové témy, ale otázky kládla do už otvorených tém. Ďakujem.
Viď:
http://www.porada.sk/faq.php?faq=vb_faq#faq_vb_board_usage

http://www.porada.sk/showthread.php?t=2886&highlight=etiketa+porady
mimotemy
Najprv som ľutovala všetkých,ktorí tu boli vyzvaní,aby
neotvárali nové témy,ale teraz musím súhlasiť
s Marínou - Evkou, pretože mám dojem, že ľahšie,
ako sa prácne dopracovať k výsledku,je jednoducho
otvoriť novú tému. Ja neradím preto,že chcem zbierať
body,alebo súhlasy,ale preto, že si myslím,že na druhej strane je človek,ktorý potrebuje pomôcť. Ale keď vidím,
že iba o 5 príspevkov skôr je môj /a nielen môj / siahodlhý vysvetľujúci príspevok a niekto si nedá ani tú
námahu,aby sa pozrel na predchádzajúcu stranu,o 2,3
stranách nehovoriac a zadá rovnakú otázku,tak rozmýšľam
či si tí ľudia uvedomia koľko času tu poniektorí venujú
duplicitným a triplicitným odpovediam.:)
Ja osobne stále pozerám odpovede a stále sa učím
aj keď som mala od JM super školenie.

Hľadajte,hľadajte,hľadajte/ a to nie som Lenin./
katkaj
10.05.06,17:43
mimotemy Majka plne s tebou súhlasím a veľakrát odpoviem aj desaťkrát na tú istú otázku ale mám pocit že čím viac sa bude blížiť termín podania zúčtovania ZP tým viac bude Evka opakovať výzvu aby neotvárali nové témy.
:confused: Mali by sme Evku vyznamenať "medailou trpezlivého bojovníka proti otváraniu nových tém na ZP" :)
ayya
10.05.06,18:10
mimotemy Majka plne s tebou súhlasím a veľakrát odpoviem aj desaťkrát na tú istú otázku ale mám pocit že čím viac sa bude blížiť termín podania zúčtovania ZP tým viac bude Evka opakovať výzvu aby neotvárali nové témy.
:confused: Mali by sme Evku vyznamenať "medailou trpezlivého bojovníka proti otváraniu nových tém na ZP" :)

ach jo :o alebo by to chcelo este jedno "tlacitko" podobne ako som navrhovala v etikete.... ale tentokrat s textom o duplicite zadavanej otazky.... a pripadne so sucasnym uz existujucim tlacitkom "nahlasit" moderatorovi ... a mozno by to potom po par dnoch (aby zadavatel stihol precitat) vymazat...
ale to by chcelo asi aj doplnit etiketu o nieco take, akoze "ak zadam duplicitnu otazku a aspon traja ini poradaci to vyhodnotia ako duplicitne zadanie otazky suhlasim s vymazanim".... alebo take nieco podobne.... lebo fakt pri 23 tis. ludi to bude hrozit aj 20-30 x denne...
(furt nieco vymyslam, ze?) :D
katkaj
10.05.06,18:25
ach jo :o alebo by to chcelo este jedno "tlacitko" podobne ako som navrhovala v etikete.... ale tentokrat s textom o duplicite zadavanej otazky.... a pripadne so sucasnym uz existujucim tlacitkom "nahlasit" moderatorovi ... a mozno by to potom po par dnoch (aby zadavatel stihol precitat) vymazat...
ale to by chcelo asi aj doplnit etiketu o nieco take, akoze "ak zadam duplicitnu otazku a aspon traja ini poradaci to vyhodnotia ako duplicitne zadanie otazky suhlasim s vymazanim".... alebo take nieco podobne.... lebo fakt pri 23 tis. ludi to bude hrozit aj 20-30 x denne...
(furt nieco vymyslam, ze?) :D
ayya kľudne vymýšľaj. Pokiaľ to pomôže a nebude sa zakladať množstvo tém na jednu oblasť tak budeme len radi :)
ayya
10.05.06,18:43
ayya kľudne vymýšľaj. Pokiaľ to pomôže a nebude sa zakladať množstvo tém na jednu oblasť tak budeme len radi :)


ja som tvoju odpoved na prve rychle precitanie navnimala akoze:
.... Pokiaľ ti to pomôže ...
:D :D :D
katjab
10.05.06,18:55
Ahojte!
Ani ja by som nechcela otvárať nové témy, ale to surfovanie na porade ešte celkom neovládam.
Skoro každý deň si sadnem na 30 min., aby som sa naučila od Vás niečo, ale stále sa dostanem k inej téme, ale všetko ma zaujíma.
Melnick
10.05.06,19:04
Ahojte!
Ani ja by som nechcela otvárať nové témy, ale to surfovanie na porade ešte celkom neovládam.
Skoro každý deň si sadnem na 30 min., aby som sa naučila od Vás niečo, ale stále sa dostanem k inej téme, ale všetko ma zaujíma.

A Ty si katjab myslíš, že ja som tu v začiatkoch nebehala ako vyoraná myš?

mimotemy A tak sme si tu vďaka zadávateľke novej témy urobili pokec.mimotemy
Marína
10.05.06,19:08
mimotemy Majka plne s tebou súhlasím a veľakrát odpoviem aj desaťkrát na tú istú otázku ale mám pocit že čím viac sa bude blížiť termín podania zúčtovania ZP tým viac bude Evka opakovať výzvu aby neotvárali nové témy.
:confused: Mali by sme Evku vyznamenať "medailou trpezlivého bojovníka proti otváraniu nových tém na ZP" :)
mimotemy Alebo policajtom:D. Dievčatá, ani si nepamätám, kedy mi tak dobre padla vaša podpora, ako teraz. Verte, že to myslím dobre. Ďakujem vám.:) Myslím si, že aj pre poraďákov "novootvárajúcichtém" (a to by si mohli uvedomiť) je lepšie, ak všetko majú na jednej-dvoch kôpkach(témach). Veď oni(y) sami neskôr sa budú musieť v tej spleti prehrabávať pri prípadnom pátraní.
Melnick
10.05.06,19:12
mimotemy Alebo policajtom:D. Dievčatá, ani si nepamätám, kedy mi tak dobre padla vaša podpora, ako teraz. Verte, že to myslím dobre. Ďakujem vám.:) Myslím si, že aj pre poraďákov "novootvárajúcichtém" (a to by si mohli uvedomiť) je lepšie, ak všetko majú na jednej-dvoch kôpkach(témach). Veď oni(y) sami neskôr sa budú musieť v tej spleti prehrabávať pri prípadnom pátraní.
No bohužiaľ - neboli sme vyslyšané viď nová téma
od K.A.T.K.A.
Marína
10.05.06,19:15
No bohužiaľ - neboli sme vyslyšané viď nová téma
od K.A.T.K.A.
mimotemy Aspoň sme si "pokecali".
Melnick
10.05.06,19:40
ja som tvoju odpoved na prve rychle precitanie navnimala akoze:
.... Pokiaľ ti to pomôže ...
:D :D :D

Ešte šťastie,že si sa po nesprávnom navnímaní
nenahnevala:D :D :D ,to by nám mohlo hroziť,
že keď Ťa navštívime v svokrinej kuchyni , ani
tú kávu nám neurobíš:p :D .
katkaj
11.05.06,05:16
ja som tvoju odpoved na prve rychle precitanie navnimala akoze:
.... Pokiaľ ti to pomôže ...
:D :D :D

Tak som rada,že si to prečítala aj druhýkrát a predišli sme nedorozumeniu :):p
AndreaB
11.05.06,08:52
Katka ďakujem za odpoveď, ale on nie je konateľ, iba spoločník. A ospravedlňujem sa za to otvorenie novej témy, ale som tu z toho ešte tak trochu zmätená - prosím o radu myslím 1x. Nabudúce už budem vedieť.
RERE
11.05.06,09:00
Ahojte!
Ani ja by som nechcela otvárať nové témy, ale to surfovanie na porade ešte celkom neovládam.
Skoro každý deň si sadnem na 30 min., aby som sa naučila od Vás niečo, ale stále sa dostanem k inej téme, ale všetko ma zaujíma.

No ja som na stránke od 7 hod. a to sa vŕtam len v ročnom zúčtovaní. Už ma bolí krčná chrbtica, tak zase zajtra.
Ahojte.
Melnick
11.05.06,09:09
No ja som na stránke od 7 hod. a to sa vŕtam len v ročnom zúčtovaní. Už ma bolí krčná chrbtica, tak zase zajtra.
Ahojte.

RERE, dúfam že Ťa neodradili predchádzajúce príspevky
položiť novú otázku. Veď si v téme.
Tu ide len o to ,aby sa nezakladali nové témy. V tých,
ktoré sú už otvorené sa niekedy odpovedá aj 10x
to je pohoda,ale načo stále otvárať nové a nové témy
s tým istým názvom. Vtedy sa to stáva neprehľadné.:)
Melnick
11.05.06,09:22
Katka ďakujem za odpoveď, ale on nie je konateľ, iba spoločník. A ospravedlňujem sa za to otvorenie novej témy, ale som tu z toho ešte tak trochu zmätená - prosím o radu myslím 1x. Nabudúce už budem vedieť.

Už si nesyp popol na hlavu. :) Iba si v nesprávnej chvíli
otvorila tému a pri toľkých nových v tom pokročilom
čase si to takpovediac "schytala" Ty.;)
Dúfam ,že nie si z toho:mee:.
RERE
11.05.06,09:22
Veď práve. Súhlasím s tým, že je to potom neprehľadné, keď hneď niekto zadá novú tému, ktorá už vlastne rozobratá je, a dosť rozsiahle. Od rána som čítala ročné zúčtovanie na téme s 50-imi stranami a pokiaľ som to nedočítala, tak otázku som nepoložila dovtedy, pokým som to celé neprešla a nenašla ten svoj problém. A prečítala som pri tom najmenej 10 tých istých otázok, na ktoré boli odpovede na predchádzajúcich stránkach.
AndreaB
11.05.06,09:48
Ja som si pred tým ako som písala prešla tiež už predchádzajúce príspevky ale nenašla som to, čo som hľadala. Alebo som to možno prehliadla. Všade som našla príspevky, že konateľ sa považuje za SZČO, a teda si musí urobiť RZ sám. Len mi nie je jasné, či je za SZČO považovaný aj spoločník s.r.o. (keď nie je konateľom). Len pridám, že ako spoločník za minulý rok nemal vyplatený podiel na zisku, nakoľko spoločnosť bola v strate. Tento spoločník bol ale zároveň zamestnaný v inej firme. Ja v tom mám fakt hokej. Poradíte mi?
katkaj
11.05.06,10:10
Ja som si pred tým ako som písala prešla tiež už predchádzajúce príspevky ale nenašla som to, čo som hľadala. Alebo som to možno prehliadla. Všade som našla príspevky, že konateľ sa považuje za SZČO, a teda si musí urobiť RZ sám. Len mi nie je jasné, či je za SZČO považovaný aj spoločník s.r.o. (keď nie je konateľom). Len pridám, že ako spoločník za minulý rok nemal vyplatený podiel na zisku, nakoľko spoločnosť bola v strate. Tento spoločník bol ale zároveň zamestnaný v inej firme. Ja v tom mám fakt hokej. Poradíte mi?

Andrejka priznám sa že som ti odpovedala s tým že sa jedná o konateľa. Tak sa ospravedlňujem pokiaľ som ti podala chybnú informáciu. Čo sa týka spoločníka, ktorý nemal z firmy nič vyplatené a nie je považovaný od 1-8/05 za SZČO a v tej inej firme mal príjem každý mesiac do 43.095 alebo každý mesiac nad 43.095 tak by zúčtovanie robiť nemusel. Ale budem rada ak mi to ešte poraďáci potvrdia :confused:
Melnick
11.05.06,10:14
[quote=katkaj]

Katka, príjmy spoločníka sú podľa
zákona o DzP zaradené v §5,
Vyjadrite sa ďalší, prosííím.:)
katkaj
11.05.06,10:18
[quote=katkaj]

Katka, ale príjmy spoločníka sú podľa
zákona o DzP zaradené v §6,a to potom
musí vykonať RZP:confused: .

Vyjadrite sa ďalší, prosííím.:)

Ale keď Andrea tvrdí že žiadne príjmy ako spoločník nemal? Veď toto ma zmiatlo.
Melnick
11.05.06,10:21
[quote=Melnick]

Ale keď Andrea tvrdí že žiadne príjmy ako spoločník nemal? Veď toto ma zmiatlo.

Katka sypem si popol na hlavu. Opravila som sa.
Melnick
11.05.06,10:25
Ja som si pred tým ako som písala prešla tiež už predchádzajúce príspevky ale nenašla som to, čo som hľadala. Alebo som to možno prehliadla. Všade som našla príspevky, že konateľ sa považuje za SZČO, a teda si musí urobiť RZ sám. Len mi nie je jasné, či je za SZČO považovaný aj spoločník s.r.o. (keď nie je konateľom). Len pridám, že ako spoločník za minulý rok nemal vyplatený podiel na zisku, nakoľko spoločnosť bola v strate. Tento spoločník bol ale zároveň zamestnaný v inej firme. Ja v tom mám fakt hokej. Poradíte mi?

Ako spoločník s.r.o. jeho príjmy sú zdaňované podľa §5
t.z. závislá činnosť.
Teraz už len vedieť, aké mal príjmy v druhej firme:)
katkaj
11.05.06,10:29
[quote=katkaj]

Katka sypem si popol na hlavu. Opravila som sa.

Jeeej ja som si v tom zhone ani neuvedomila,že si tam dala zlý paragraf:rolleyes:.

Tak asi bola moja úvaha správna a pokiaľ mal v tej druhej firme príjem každý mesiac do 43.095 alebo každý mesiac nad 43.095 tak nemusí podávať zúčtovanie.

Tak asi sme to vyriešili :) ďakujem za spoluprácu :)
AndreaB
11.05.06,10:29
Takže to mám chápať tak, že ak nemal v tej druhej firme, kde pracuje ako zamestnanec, príjmy aspoň za jeden mesiac nad 43 tis. tak RZ nemusí podať?
AndreaB
11.05.06,10:35
Tak už v tom mám jasno a ďakujem vám za radu. Ste zlatí:D
katkaj
11.05.06,10:40
Tak už v tom mám jasno a ďakujem vám za radu. Ste zlatí:D

Aj ja ďakujem,že som si vďaka tvojej otázke rozšírila vedomosti :p
inulka
11.05.06,11:24
Dobrý deň, potrebujem radu. Zamestnanec bol od 6.11.2004 do 31.8.2005 v evidencii uchádzačov o zamestnanie. Od 1. 9. 2005 nastúpil do nášho združenia do zamestnania, aký typ tlačiva mám použiť.
Ďalej, zamestnankyňa od 18. 11. 2004 do súčasného dňa poberá rodičovský príspevok, 1. 9. 2005 nastúpila do zamestnania k pôvodnému zamestnávateľovi a od 1. 10. 2005 má iného zamestnávateľa. Aj tu aký typ tlačiva je potrebné použiť.
Další zamestnanec odišiel od 20. augusta 2005 do predčasného dôchodku, pokračoval v zamestnaní u zamestnávateľa, u ktorého pracoval od 1. 1. 2005 do 30. 9. 2005. Potom nastúpil k druhému zamestnávateľovi. U neho je aký typ tlačiva potrebný na ročné zúčtovanie?
Zamestnanec mal dvoch zamestnávateľov a živnosť s nulovým obratom. Aký typ tlačiva vyplniť u neho? Ďakujem
Melnick
11.05.06,12:13
[quote=inulka]Dobrý deň, potrebujem radu. Zamestnanec bol od 6.11.2004 do 31.8.2005 v evidencii uchádzačov o zamestnanie. Od 1. 9. 2005 nastúpil do nášho združenia do zamestnania, aký typ tlačiva mám použiť.

Ak v zamestnaní neprekročil sumu ani v jednom mesiaci 43095.-
RZP podávať nemusí.
Ďalej, zamestnankyňa od 18. 11. 2004 do súčasného dňa poberá rodičovský príspevok, 1. 9. 2005 nastúpila do zamestnania k pôvodnému zamestnávateľovi a od 1. 10. 2005 má iného zamestnávateľa. Aj tu aký typ tlačiva je potrebné použiť.
Ak bola zamestnancom a nepresiahla 43095.-
ani v jednom zamestnaní,ani v jednom mesiaci -tiež nepodáva.

Další zamestnanec odišiel od 20. augusta 2005 do predčasného dôchodku, pokračoval v zamestnaní u zamestnávateľa, u ktorého pracoval od 1. 1. 2005 do 30. 9. 2005. Potom nastúpil k druhému zamestnávateľovi. U neho je aký typ tlačiva potrebný na ročné zúčtovanie?
Zamestnanec mal dvoch zamestnávateľov a živnosť s nulovým obratom. Aký typ tlačiva vyplniť u neho? Ďakujem . Tu mi to vychádza na
"Typ S" + SA +SA+SB ak v súčte zamestnanec + SZČO mal VZ menej ako 78000.-Sk
potom vypĺňa "X"+ príslušné tlačivá

Na tieto otázky si už raz dostala odpoveď.


http://www.porada.sk/showthread.php?p=233403#post233403
ayya
11.05.06,15:20
[quote=inulka]Dobrý deň, potrebujem radu. Zamestnanec bol od 6.11.2004 do 31.8.2005 v evidencii uchádzačov o zamestnanie. Od 1. 9. 2005 nastúpil do nášho združenia do zamestnania, aký typ tlačiva mám použiť.

Ak v zamestnaní neprekročil sumu ani v jednom mesiaci 43095.-
RZP podávať nemusí.
Ďalej, zamestnankyňa od 18. 11. 2004 do súčasného dňa poberá rodičovský príspevok, 1. 9. 2005 nastúpila do zamestnania k pôvodnému zamestnávateľovi a od 1. 10. 2005 má iného zamestnávateľa. Aj tu aký typ tlačiva je potrebné použiť.
Ak bola zamestnancom a nepresiahla 43095.-
ani v jednom zamestnaní,ani v jednom mesiaci -tiež nepodáva.

Další zamestnanec odišiel od 20. augusta 2005 do predčasného dôchodku, pokračoval v zamestnaní u zamestnávateľa, u ktorého pracoval od 1. 1. 2005 do 30. 9. 2005. Potom nastúpil k druhému zamestnávateľovi. U neho je aký typ tlačiva potrebný na ročné zúčtovanie?
Zamestnanec mal dvoch zamestnávateľov a živnosť s nulovým obratom. Aký typ tlačiva vyplniť u neho? Ďakujem . Tu mi to vychádza na
"Typ S" + SA +SA+SB ak v súčte zamestnanec + SZČO mal VZ menej ako 78000.-Sk
potom vypĺňa "X"+ príslušné tlačivá

Na tieto otázky si už raz dostala odpoveď.


http://www.porada.sk/showthread.php?p=233403#post233403

eeeeej, samozrejme ze som sa nenahnevala :D ale kedze sa to tu ciastocne zmenilo na volnu debatu, dovolim si prispiet:

a nemal by tento prispevok byt aj v teme: "co takto dat si trochu matematiky?"...
nemozem si pomoct ale cele to RZZP mi pripada ako tie "einsteinove hadanky" :D vam nie? ;)
ayya
11.05.06,15:38
ak ste to tu na porade neobjavili, tak ako priklad:



Einsteinova hádanka

Na jednej ulici v cudzineckej štvrti stojí vedľa seba päť domov rôznych farieb. V každom z nich žije muž inej národnosti, v každom sa pije iný obľúbený nápoj, v každom sa chová iné zviera a v každom z domčekov je obľúbený iný šport. O domoch vieme toto:
1. Angličan býva v červenom dome.
2. Španiel chová psa.
3. Káva sa pije v zelenom dome.
4. Poliak pije vodku.
5. Zelený dom stojí vpravo vedľa bieleho domu (z pohľadu pozorovateľa domov).
6. Futbalista chová slimáky.
7. V žltom dome býva cyklista.
8. Mlieko sa pije v prostrednom dome.
9. V prvom dome býva Nór.
10. Nešportovec býva vedľa domu, v ktorom sa chová líška.
11. Dom cyklistu susedí s domom, v ktorom sa chová kôň.
12. Zápasník pije pomarančovú šťavu.
13. Japonec je hokejista.
14. Nór býva vedľa modrého domu.
15. V jednom dome sa pije voda.
16. V jednom dome sa chová zebra.

Z týchto údajov zistite, kto chová zebru a kto pije vodu.



aj tak som zvedava, co s touto temou urobi moderator :D mozno by bolo vhodne to nejako premenovat (napr. srandicky pri RZZP) a presunut do sekcie hobby, lebo konkretna povodna otazka bola myslim zodpovedana... tak nech to vaznych zaujemcov o RZZP v buducnosti nepletie ;) ale to je iba moj nazor, nemam patent na rozum :)
ayya
11.05.06,15:46
Veď práve... Od rána som čítala ročné zúčtovanie na téme s 50-imi stranami a .... A prečítala som pri tom najmenej 10 tých istých otázok, na ktoré boli odpovede na predchádzajúcich stránkach.

:confused: ja tajne dufam, ze to este do terminu zrusia, alebo pride david copperfield a cele to necha zmiznut... alebo tak nieco :D :D :D
(zatial viem, ze mna konkretne cakaju iba dve a aj to nie moc komplikovane RZ) takze ak nepride... nejak to zmastim v posledny tyzden, ... teda dufam :o
helas
11.05.06,16:28
ayya, Zajac včera v správach hovoril, že nezrušia a že sa všetci musíme
trochu potrápiť,lebo sa to ani nezjednoduší, takže tak
pekný večer

Hela
abel
11.05.06,19:18
:confused: ja tajne dufam, ze to este do terminu zrusia, alebo pride david copperfield a cele to necha zmiznut... alebo tak nieco :D :D :D
(zatial viem, ze mna konkretne cakaju iba dve a aj to nie moc komplikovane RZ) takze ak nepride... nejak to zmastim v posledny tyzden, ... teda dufam :o ayya, zmasti to cez tento víkend a potom si budeš už len palčekmi krútiť. A že dve a nie komplikované! Ja ich mám 36, z toho je 37 komplikovaných. Namiesto na Krahule by ste mohli prísť všetci ku mne na brigádu ;)
ayya
12.05.06,12:34
ayya, Zajac včera v správach hovoril, že nezrušia a že sa všetci musíme
trochu potrápiť,lebo sa to ani nezjednoduší, takže tak
pekný večer

Hela

nuz, ... nechcem byt hnusna, ale od 18. do 30. je viac ako desat dni, to sa este moze objavit aj viac copperfieldov, my sa len mozeme modlit, aby boli cestni, umni, spravodlivi ...:o
abel, :) nemozem to zmastit tento vikend, ved to este voooobec neviem, musim sa to najprv naucit ;)
Melnick
12.05.06,13:32
ayya, zmasti to cez tento víkend a potom si budeš už len palčekmi krútiť. A že dve a nie komplikované! Ja ich mám 36, z toho je 37 komplikovaných. Namiesto na Krahule by ste mohli prísť všetci ku mne na brigádu ;)

Elenka,
a čo tak zobrať tých 37 komplikovaných na Krahule
a jeden z bodov programu bude - povinne vypísať
1 prípad . Nepriznaj ,že sú to Tvoji klienti.:D :D :D
Iba sa akože spolupodieľaj na prípravách programu:p

A nezabudni potom ,odmeniť ich §52.:D :p :D :p