annnie
10.02.15,13:37
Mohla by som poprosiť o radu. Som evidovaná na ÚP a naskytla sa mi práca ale len na dohodu. Viem že podmienkou na UP aby ma nadalej popri dohode je neodrobit viac ako cca 140. Kolko je to teraz presne? Zaujíma ma však, že mi navrhli, že potrebujú častejšie, Tak že mám z UP odisť. Tým pádom si musim odvody platiť ja že? V akej výške? Keby som tu sumu zarobku prešvihla, UP ma vyradí. Ked ukoncím dohodu vezmem ma UP naspäť?

Oni mi teraz sľubujú že budú potrebovať aj na viac hodín, ale čo ked to tak nebude a ja oddídem z ÚP a potom nebudem mať ani z čoho platiť tie odvody.

Rovno mi navrhli aby som odišla z UP a bola k dispozicii aj castejsie a bojim sa ci nespravim blbost ked odidem z UP

Dakujem za kazdu radu
veronikasad
10.02.15,13:02
Na dohodu budeš pracovať PO-PI, alebo len niektoré dni v týždni ?
annnie
10.02.15,13:04
nešpecifikovali, vždy deň pred by mi prišla sms, tento týždeň by som mala každý deň PO-PI denne od 7.00 do 12.00 hod.
veronikasad
10.02.15,13:08
Pokial nebudeš evidovaná na UP a výkon práce nebude pravidelný (PI-PA), za chýbajúce dni si každý mesiac budeš musieť zaplatiť pomernú časť vymeriavacieho základu samoplatitela.

Uchádzač o zamestnanie môže zarobiť na dohodu max. 148,57€ mesačne v hrubom, ak zarobí viac vyradia ho spätne z evidencie. Mesačne treba predkladať Potvrdenie o príjme (na predpísanom tlačive)
annnie
10.02.15,13:11
A ked sa budem chcieť opätovne vrátiť na UP nebude s tým problem? Ked mi napriklad ukoncia dohodu.
veronikasad
10.02.15,13:13
Pokial dôvodom na vyradenie z evidencie bude uzatvorenie dohody s predpokladaným vyšším príjmom , s novuzaradením nebude žiadny problém. Keď dohodu ukončíš, pôjdeš sa znovu zaradiť.
annnie
10.02.15,13:20
Dakujem velmi pekne, Neviem co by mi bolo lepsie kedze neveim ako casto budu potrebovat. Ci viac potom nezaplatim na odvodoch ako zarobim
veronikasad
10.02.15,13:24
Celomesačná platba samoplatitela je 57,68€, platíš podľa počtu "nepoistených" kal.dní, len pri nepravidelnom prac.čase zrejme aj za víkendy. Pri pravidelnej práci PO-PI sa za víkendy neplatí.
annnie
10.02.15,13:44
A ako samomplatitel sa asi musim neikde prihlasit ze?
A este sa opytatm ak vas neobtazujem keby ze v tomto roku otehotniem nemoze to mat ziadny vplyv na rodicovsku ? na matersku nemam narok kedze som nemala PP.