patriq
10.02.15,17:59
Dobrý deň potrebujem pomôcť predával som auto ozval sami jeden pán vraj vykupuje auta na Ukrajinu že pošle človeka ktorý po neho príde keď prišiel dohodli sme sa na cene on už s jedným autom prišiel ktoré tiež niesol na Ukrajinu preto prišiel ešte jeden pán ktorý mal odsoferovat moje auto tak sme šli ku notárovi po papier aby mohol odsoferovat auto podpísali sme kúpno predajnu zmluvu ktorú som opísal Z internetu do slova napísal som svoje údaje a potom napísal on dal mi peniaze ja som mu odovzdal auto a papiere ktoré som mu mal dať malý technický STK emisná a jeden blocek O vyplatení poistného keď som išiel odhlásiť auto tam mi povedali že taký človek neexistuje hneď som volal obom tomu pánovi ktorý auto prevzal aj tomu čo je na Ukrajine obaja hádzali vinu jeden na druhého že on len auto prevzal nech volám tamtemu na Ukrajinu ten na Ukrajine mi povedal že to vyrieši tak to stále odkladal vyhovaral sa pred Vianocami som volál zasa ale dvihol mi nejaký človek s ukrajinským prízvukom a začal sa mi vyrazat že ja som predal pokazené auto a vyrážal sa mi smrťou a že ten pán išiel lyžovať do zahraničia povedal že mám zavolať O týždeň tak som zložil a zavolal O týždeň pred Vianocami zasa mi dvihol ten istý človek s prízvukom a zasa sa vyhovaral že tamten pán zlomil nohu v nemocnici je atď nechal som tak asi o dva týždne neskôr som zavolal zasa a už mi dvihol pán ktorý kúpil to auto dohodli sme sa že sa stretneme a vyriešime to ale zasa neprišiel tak som mu napísal že pôjdem na políciu to nahlásiť tam som im povedal čo sa stalo oni mi však povedali že je to moja vína že som neodpisal údaje s občianskeho preukazu a že tým pádom som si nesplnil svoju povinnosť a že tým že je na kúpno predajnej zmluve človek ktorý neexistuje tak tým nemajú ani koho hľadať a že kým sa niečo nestane ohľadom auta tak do vtedy stým nemôžu nič urobiť tak ja som s toho už na nervy ak ja som urobil chybu tak načo je polícia
buchač
10.02.15,17:19
Tieto dve vety sú dôležité:


Predal som auto ale kupujúci má podviedol ako to mám riešiť?
...
podpísali sme kúpno predajnu zmluvu ktorú som opísal Z internetu do slova napísal som svoje údaje
...
tak ja som s toho už na nervy ak ja som urobil chybu tak načo je polícia
Aj na internete sú dobré a zlé vzory zmlúv.
Chybu si zrobil a velikú..a nie iba jednu (rozpisovať sa nemá význam).
Polícia je na riešenie prípadov a nie na riešenie chýb (doslova hlúposti) tých "problémov".
Peniaze síce máš, no máš aj problémy...aono vidina peňazí nie je veľmi dobré kritérium.
Poznámka :
Kupoval som auto od majiteľa, ktorého poznám osobne.
Kľúče, doklady a aj auto som dostal až vtedy, keď majiteľ odhlásil auto na DI. Následne som až potom mohol prihlásiť auto ja na seba.
Šlo pritom o prepis auta z okresu do okresu a nie zo štátu do štátu...Ukrajinu ani nespomínam, raj pre priekupníkov áut.