myshenka2342
10.02.15,19:13
Dobry den,
nedavno mi exekutor zablokoval bankovy ucet, resp. banka vytvorila vinkulacny miniucet na sumu 386EUR. Zaujimalo by ma, ci sa da dlh splatit tak, ze na ten ucet budem posielat peniaze?
misoft
10.02.15,18:18
Najskôr si zisti, koľko máš zaplatiť - u exekútora. Potom zisti, na aký účet máš platiť a koľko mesačne. Ak si zamestnaný - tak finančáci už od exekútora istotne majú cifry a budú ti strhávať zo mzdy.
Tá vinkulácia - predpokladám - je to ten dlh. Ovšem k tomu si pripočítaj ešte ďalšie poplatky - odmena exekútora, poplatky za úkony spojené s exekúciou.
To v banke je to, že ak by si nebol schopný platiť - exekútor to jednoducho zoberie.
myshenka2342
10.02.15,18:22
chces teda povedat, ze ten dlh moze byt ovela vyssi ako tych 386EUR? originalne, pred 2 rokmi to bolo 108, len som na to zabudla a az teraz mi dosiel papier.... skor to bypada, tych 386, ze by to mohlo zahrnat aj odmenu aj vsetko, nie?
misoft
10.02.15,18:23
Teoreticky. Ale čert nikdy nespí..... preto - šupajdá za exekútorom a zistiť skutočnú sumu. Čím skôr vycálovať, aby odblokoval účet.
draik
10.02.15,19:47
Zakrátko dostanete upovedomenie o začatí exekúcie, kde bude všetko uvedené. Blokovaná čiastka zahŕňa celú v ymáhanú pohľadávku s príslušenstvom. Zablokovanú čiastku na účte môžte využiť na úhradu exekúcie.
lepka
10.02.15,22:00
Zistiť v banke v prospech koho vinkulovali čiastku a zistiť exekučné konanie,teda číslo,na internete zistiť číslo na exekútora a zavolať,aká je suma na úhradu,väčšinou suma býva pri rýchlom konaní nižšia,ako je zablokovaná v banke,samozrejme exekútor dal zablokovať aj mzdu,ak si zamestnaný/á a samozrejme aj iné účty v iných bankách na rovnakú sumu.Keď sa dohodneš s exekútorom na dobrovoľnej úhrade,tak zájdeš do banky a zo zablokovaných peňazí dáš v prospech oprávneného,teda exekútora uvoľniť príslušnú čiastku,zostatok peňazí zostane zablokovaných,pošleš exekútorovi buď výpis,alebo potvrdený príkaz na úhradu z banky a keď je to slušný človek vyhotoví príkaz na odblokovanie mzdy,tohto účtu a aj iných účtov a pošle to na príslušné miesta v priebehu 24 hodín,bankám to trvá spravidla 3 dni,až týždeň kým to odblokujú.Následne ti exekútor doručí vyúčtovanie a ukončenie exekúcie.Rozdiel pri tejto sume,teda pri 386,- € je určite zaujímavý,lebo môžeš ušetriť aj takých 100-120,€,teda rýchlo reagovať