expeeert
11.02.15,06:48
Zdravím, viete mi niekto poradiť, či je možné nastaviť v exceli niečo také, aby keď píšem v nejakej bunke pevnej šírky, automaticky mi preskočil text do ďalšej bunky po vyplnení predchádzajúcej? Bez toho aby mi menilo veľkosť bunky ako pri zalamovaní textu alebo skrylo časť textu v bunke
Proste niečo také ako je vo worde - skončí text na šírku riadka, pokračuje v ďalšom
Chobot
11.02.15,06:41
TAkáto funkcia v exceli, pokiaľ viem, nie je. Excel automaticky zapĺňa bunku textom (maximálna dĺžka textu je 32.767 znakov). Kým nie je naplnená, tak text posúva v rámci bunky. Pokiaľ vedľajšia bunka je prázdna, tak text sa zobrazuje cez vedľajšie bunky na pravo, v prípade zalomenia textu sa text ukryje za bunkami, ktoré sú pod aktívnou bunkou. Bunka nelimituje dĺžku zadaného textu, kým nedosiahne maximálnu hranicu tých 32.767 znakov.

Dalo by sa cez overenie údajov nastaviť maximálnu dĺžku zadávaného textu, ale to ti nepomôže, lebo ty chceš, aby text automaticky pokračoval vo vedľajšej bunke. Ak by si nastavil limit znakov pre bunku, tak to by len pisateľa upozornilo, že prekročil maximálny počet znakov a do vedľajšej bunky by musel prejsť manuálne.

Takže tak komfortne, ako by si chcel sa to nedá spraviť.
ivka70
11.02.15,06:45
Skor sa da nastavit pevnu sirku bunky a zalomit text, vtedy bude pokracovat v tej istej bunke ale v novom riadku.
Pripadne nastavit automaticke zalomenie textu
https://support.office.microsoft.com/sk-sk/article/Zalomenie-textu-v-bunke-c6cc7674-9bf9-4a8b-b18c-83a239acca33?CorrelationId=772dd199-60a0-40bb-8c19-140a90b8b98b&ui=sk-SK&rs=sk-SK&ad=SK

A rovnako existuje vyuzitie klaves Alt + Enter v bunke,
pre zalomenia riadka, resp. začatie písania textu v novom riadku je potrebné stlačiť kombináciu kláves Alt + Enter, ktorá umožní písať text v novom riadku bez toho, aby kurzor opustil danú bunku. Ukončenie editácie bunky sa vykoná klávesom Enter.

Ale toto su funkcie pre jednu bunku, nie pre pokracovanie v dalsich bunkach.
To potom radsej vyuzit Word alebo textove pole v Exceli.
expeeert
11.02.15,07:02
Ďakujem, práveže word nechcem, všetok ostatný text (dátumy, naformátovanie hárku a pod.) mi je lepšie spracovávať v exceli, ale v jednom prípade som potreboval takú "jednoduchú" funkciu aká je bežná vo worde - proste že bunku zoberie ako riadok, v ktorom keď skončí text, automaticky píše v novom riadku(bunke) - ale nie po zalomení - potrebujem mať pevnú výšku riadka.
expeeert
11.02.15,07:12
Ďakujem, tak asi si nepomôžem. Cez to overenie údajov to ešte skúsim, aj to bude lepšie ako keď mi skryje text, ktorý presahuje šírku bunky.
marjankaj
11.02.15,08:27
Neviem kde je problém. Ak je bunka vpravo prázdna, tak sa ten text objaví aj v nej.
expeeert
11.02.15,08:34
No ja nechcem text v bunke napravo ale v bunke dole :)
Proste presne to isté čo robí word, aby robil excel, kde 1 riadok vo worde = 1 bunka v exceli.
marjankaj
11.02.15,08:46
No to si mal definovať, čo myslíš ďalšou bunkou.:eek:
Dal som prílohu. Môžeš si to upraviť podľa potreby.
Použi písmo COURIER v tom stlpci.
Chobot
11.02.15,08:47
Pre teba "jednoduchá" pre Excel "nelogická". ;) :)
expeeert
11.02.15,10:39
Nuž asi to tak bude, ale sa divím že to ešte nikto nepotreboval, že tam takú možnosť nedali :)
Ako beriem že v prípade zmeny veľkosti písma alebo bunky by sa tým pádom musel text presúvať z bunky do bunky a asi by to robilo problém...
marjankaj
11.02.15,10:45
Fakt netuším, prečo je pre teba problém zalamovanie a prispôsobenie výšky riadku.
expeeert
11.02.15,10:57
nuž napríklad aj preto, že vo vedľajších stĺpcoch potrebujem jednotnú výšku riadkov a tým že sa mi zmení výška riadku v jednom stĺpci, tak sa mení aj v tých ostatných. A všade bude v určitom stĺpci rôzna dĺžka textu. A ďalej mám naformátované orámovanie, ktoré sa mi tým zmení - proste som to potreboval tak, ale zrejme to nepôjde, čo už.
marjankaj
11.02.15,11:14
No keby si priloži prílohu, ako to zvyknú robiť ostatní, tak by sme mali aspoň nejakú predstavu.
A ak ten text chceš do ďalšej bunky v tom stlpci, tak tie ostatné stlpce sa posúvajú tiež? Či?:eek:
modzo
09.02.16,08:58
nazdar nasjkor si nastav pevnu vysku riadkov a potom daj zalomit text ;)
expeeert
09.02.16,14:35
To mi ale nepomôže, lebo pri pevnej výške riadka text schová v tom riadku, nepreskočí automaticky do ďalšieho