sašenka 122
11.02.15,09:07
mamvažne zdravotne problemy ale som zamestnana iba mesiac mam na to narok?
veronikasad
11.02.15,08:09
Máš nárok na náhradu príjmu (prvých 10 kal.dní platí zamestnávatel), aj nemocenské od 11. dňa, ak PN bude trvať dlhšie.

Len nezabudaj, že si ešte v skúšobnej dobe, počas ktorej môže zamestnávatel ukončiť pracovný pomer aj keď budeš na PN-ke. Ak to zamestnávatel neurobí, skúšobná doba sa predlžuje o dni PN-ky.
sašenka 122
11.02.15,08:19
a to može aj bezomna
veronikasad
11.02.15,08:24
v skúšobnej dobe môže
kopretinka
11.02.15,08:24
môže
Chobot
11.02.15,08:25
Na PN má nárok každý človek. Nikto nie je úplne imúnny a môže sa stať, že ochorie. Takže byť práceneschopnou sa môžeš stať a máš nárok zostať doma sa liečiť, pokiľ tak uzná lekár. Je jedno, či pracuješ, či ako dlho pracuješ.

Ak ťa zaujíma, či máš nárok na nemocenské dávky počas PN, tak to je iná otázka. Ale ak si v pracovnom pomere, tak áno, máš nárok na nemocenské dávky. Ako veronika uviedla, prvých 10 dní ti platí zameestnávateľ a potom sociálna poisťovňa.

Nechápem tvojej otázke "a to môže aj bez mňa". Čo či môže bez teba? Ukkončiť tvoj pracovný pomer počas skúšobnej doby? Áno, môže s tebou ukončiť PP aj bez toho, aby si ty s tým súhlasila. Stačí, ak ti doručí list s ukončením PP v skúšobnej dobe.
erikasvk
07.11.15,06:57
Dobry den, som tyzden zamestnana a ostala som PN. Spadla som a bude to dlhodobejsia PN. Mam narok na marodku? A ako sa vypocitava kolko dostanem mesacne?
kopretinka
07.11.15,10:40
otázky sa nedávajú do cudzích otázok,založ si vlastnú.predtým si prečítaj predchádzajúce odpovede a nebudeš sa musieť nič pýtať.
do tejto témy už nepíš.