Eva2306
11.02.15,09:38
Dobrý deň. Mám jednoizbový byt a zasklený balkón,ale chcela by som ho zatepliť tak,aby som tam mohla mať papagája. Aj keď je zasklený je tam chladno. Dá sa to? Ďakujem za radu....
Chobot
11.02.15,08:44
Samotným zateplením na balkóne teplejšie nebude. Ak tam chceš mať teplo, treba tam mať nejaký zdroj tepla - teda vykurovať ho.

A ako by si ho chcela zatepliť? Ako máš zasklený ten balkón?
Eva2306
11.02.15,08:51
je celý zasklený bez rámov iba sklo
arizona
11.02.15,09:58
Exoticke vtactvo neznesie nase zimne podmienky.Ak bol papagaj doteraz nauceny dnu,moze presunom na chladny balkon zahynut. Aj ked ma papagaj perie,neodporuca sa teplota pod 10 st. Preto je asi lepsie,ak ho budes mat v zimnych mesiacoch dnu,ako kurit na balkone.
Ak ti vadi skrekot,napr. zavcasu rano, davajte na noc cez klietku tmavsiu deku,alebo uterak. Vacsinou to pomaha a papagaj vas nebude budit skoro rano.
marleau
11.02.15,18:04
Známy má papagáje vo voliére, prerobenej zo šopy, prakticky sú vonku a bežne vydržia mínus 15°C, takže neviem...
arizona
11.02.15,18:31
Mozno,ked su zvyknute od narodenia,su odolnejsie. A ked ich je viac,daju sa do klbka,aby sa zohriali navzajom :-D
sito
11.02.15,21:38
Kvôli papagájovi zatepľovať balkón?

A dom? Máte? Či papagájov v ňom máte ...
Chobot
12.02.15,07:04
Ak tam je iba jednoduché sklo (jedna vrstva) tak je zbytočné akékoľvek zatepľovanie balkóna. Cez to sklo budú najväčšie úniky tepla.

Môžeš síce balkón z vnútra obložiť polystyrénom, ale aj tak nebude výrazne teplejšie. Nemáš tam nič, čo by to teplo dodalo (možno ešte cez deň, keby tam svietilo slnko).

Ak je balkón uzatvorený, tak niektoré vtáky vydržia aj teploty medzi 5-10 st. C. Ja som mal v miestnosti za garážou papagáje a boli tam aj cez zimu. Nesmú sa ale náhle preložiť z tepla do zimy, to ich zabije. Musia si postupne zvykať na tú zimu.

Podľa toho, akého papagája máš, budúci rok ho tam môžeš od leta nechať - len pozor, aby si ho v lete na balkóne "neuvarila". A postupne si zvykne na tú klímu na balkóne a môže tam byť potom aj cez zimu (predpokladám, že tam mrznúť nebude).

Niektorí chovatelia nechávajú menšie papagáje (andulky, korely, rozely) prezimovať aj vonku, len prikryjú voliéru. Taký agaornis je ale náchylnejší na zimu a toho by tom vonku nenechal. Naopak andulka v pohode znáša aj nižšie teploty (okolo nuly), ako iné papagáje.

http://www.ararauna.cz/forums/topic/jak-velky-mraz-vydrzi-papousci/
Peggynka
12.02.15,07:08
Tiež ma to napadlo,len sa mu asi nembude páčiť,keď je zvyknutý na spoločnosť :mee:
marleau
12.02.15,19:53
Kdeže, keby som nevidel, tak neuverím, ešte si robili tie ich každodenné pestvá, tiež som to nechápal, ale videl som, preto reagujem. Viem, že kanárik by zamrzol, ale papagáje určite nie. Čím to je, neviem, ale je to tak.
sito
12.02.15,22:00
Komentovať mínus? Nie. V bytovom dome je ťažké rozoznať vlastníka bytu od zvieraťa, Zvieraní sú aj nezákonnými spôsobmi, zákonom stanovenými, tí, ktorý ich stanovujú sú veční? NIE!!!

Arive derči ...
marjankaj
12.02.15,23:02
A nepomohlo by oblepiť to sklo polystyrénom?:D