ivan262
11.02.15,12:50
Môžem si ako živnostník podať za minulý rok, v ktorom som na živnosť nemal žiaden príjem, daňové priznanie k dani z príjmov FO typu A, na r.č. (nie DIČ)? V roku 2014 som mal príjem z prac. zmluvy v ČR a z dvoch dohôd o vykonaní práce v SR. Živnosť som mal od 1.1.2014 pozastavenú na pol roka, potom som na ňu pol roka nič nevyfakturoval... Zdá sa mi, že pri type A by mi vyšiel daňový preplatok na základe jednej z dohôd, no pri type B sa mi zdá, že by to vyšlo na nulu. Od tohto roka (2015) už mám na živnosť opäť aktívny príjem. Ďakujem vopred za odpoveď. Ivan
kn-alka
11.02.15,11:58
1. Môže podať DP typ A - prípadne v poznámkach môže uviesť, že za rok 2014 nemal žiadny príjem ani výdavky zo živnosti
2. niekde si určite spravil chybu pri vyplňovaní DP, lebo či podá A-čko, alebo B-čko, výsledok ohľadne preplatku musí vyjsť narovnako - v tomto tvojom prípade, ak nemal základ dane zo živnosti
zanetth
11.02.15,12:01
Výška preplatku vôbec nezávisí od typu tlačiva. Už len kvôli tomu, aby ťa daňový úrad nenaháňal, že si ako živnostník nepodal DP, odporúčam použiť tlačivo B, v ktorom uvedieš nulové príjmy aj výdavky zo živnosti. Výška preplatku by mala byť rovnaká, ako keby si podával DP na tlačive typu A.